Reklama

Reklama

Tyczka na Molo: Śmietanka i Lisek wygrali w Sopocie

Justyna Śmietanka i Piotr Lisek wygrali w piątek w Sopocie 29. zawody Tyczka na Molo. Zawodniczka AZS AWF Warszawa skoczyła 4,30, a reprezentant OSoT Szczecin pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,55.

W męskim konkursie wystąpiło 10 tyczkarzy, a z czołowych polskich reprezentantów na starcie zabrakło jedynie Pawła Wojciechowskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Rezultat 5,55 uzyskało trzech zawodników - poza Liskiem tyle skoczyli również Łotysz Mareks Arents i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Sobera pokonał tę wysokość dopiero w trzeciej, natomiast Lisek i Arents w pierwszej próbie. O zwycięstwie brązowego medalisty mistrzostw świata z Pekinu w 2015 roku zadecydowało to, że Łotysz pomylił się podczas wcześniejszych prób. Z kolei Przemysław Czerwiński (OSoT Szczecin) i Karol Pawlik (CWZS Zawisza Bydgoszcz), podobnie jak Brytyjczyk Adam Hague i Fin Niko Koskinen nie zaliczyli żadnej wysokości.

Reklama

- Nie oszukujmy się, 5,55 to nie jest dobry wynik. Wstydu z pewnością nie przynosi, ale w tych warunkach powinniśmy skakać znacznie wyżej. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w Sopocie w tym samym gronie i nie damy już "ciała" - powiedział po zawodach Lisek.

Z Trójmiasta tyczkarze przenieśli się do Bydgoszczy, gdzie w sobotę wezmą udział w konkursie Tyczka na Wyspie. Na liście startowej tej imprezy jest Wojciechowski.

Wśród ośmiu zawodniczek najlepsza okazała się Śmietanka, która wygrała dogrywkę z Brytyjką Sally Peake - obie uzyskały 4,30. Trzecie miejsce zajęła Kamila Przybyła (CWZS Zawisza Bydgoszcz), która skoczyła 10 cm mniej.

Wyniki 29. zawodów Tyczka na Molo:

kobiety (startowało siedem zawodniczek)

1. Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa)     4,30

2. Sally Peake (Wielka Brytania)            4,30

3. Kamila Przybyła (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 4,20

mężczyźni (10)

1. Piotr Lisek (OSoT Szczecin)     5,55

2. Mareks Arents (Łotwa)           5,55

3. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,55

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje