Reklama

Reklama

Turecka federacja ukarała za doping 31 lekkoatletów

Turecka federacja lekkoatletyczna poinformowała w poniedziałek o ukaraniu 31 zawodników za stosowanie dopingu. Wszyscy sportowcy, wśród których jest m.in. wicemistrz olimpijski z Aten w rzucie młotem Esref Apak, zostali zdyskwalifikowani na dwa lata.

O tym, że Apak został złapany na zażywaniu niedozwolonych środków, poinformowano jeszcze w czerwcu. Z kolei w środę powiadomiono o zawieszeniu dziewięciu lekkoatletów z tego kraju podejrzanych o stosowanie niedozwolonych sterydów anabolicznych.

Na ujawnionej w poniedziałek liście ukaranych przez turecką federację jest co najmniej troje sportowców, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznych igrzyskach. Wśród 31 lekkoatletów nie ma oskarżonych o doping mistrzyni olimpijskiej z Londynu na 1500 m Asli Cakir Alptekin i utytułowanej płotkarki Nevin Yanit.

Reklama

"Postępowanie w ich sprawie jeszcze się toczy" - napisano w oświadczeniu.

Stambuł - obok Madrytu i Tokio - stara się o organizację igrzysk w 2020 roku (wybór nastąpi 7 września). Zdaniem szefa tureckiego komitetu olimpijskiego Ugura Erdenera ogłoszone w poniedziałek kary są wyraźnym sygnałem, jak poważnie podchodzi się w tym kraju do problemu stosowania zakazanych środków w sporcie.

"Od ponad sześciu miesięcy działania w tym kierunku są bardziej agresywne. Mam nadzieję, że będziemy w tej sprawie ściśle współpracować z nowym szefem krajowej federacji lekkoatletycznej, który zostanie wkrótce wybrany (w piątek z tej funkcji zrezygnował po dziewięciu latach Mehmet Terzi - PAP)" - podkreślił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy