Reklama

Reklama

Trzy Polki w wielkim finale! Obrończyni tytułu za burtą

Dobrze spisały się reprezentantki Polski, startujące w półfinałowych biegach na 400 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium. Trzy nasze reprezentantki: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek awansowały do finału. Sztuka ta nie udała się obrończyni tytułu z Berlina, Justynie Święty-Ersetic.

Z czwórki naszych reprezentantek jedynie Iga Baumgart-Witan musiała przebijać się do półfinałów przez eliminacje - pozostałe Polki miały zapewnione miejsca. 33-letnia zawodniczka zrobiła to jednak w znakomitym stylu, wygrywając swój bieg z czasem 51,09 sekundy.

Rewelacyjny występ Polek w półfinałach. "Zgrzytem" brak Święty-Ersetic w finale

W pierwszym z trzech biegów półfinałowych oglądaliśmy właśnie ją oraz Annę Kiełbasińską. Baumgart-Witan finiszowała jako trzecia (51,17 s) i musiała czekać na rezultaty innych biegów, podczas, gdy Kiełbasińska bardzo pewnie wygrała z czasem 50,45 sekundy.

W biegu numer dwa oglądaliśmy Natalię Kaczmarek. Najmocniejsza aktualnie z "Biało-Czerwonych" jest, obok Holenderki Femke Bol główną faworytką do złota i w półfinale potwierdziła te aspiracje. Również wygrała swoją serię z wynikiem 50,40. Pozostawał bieg numer trzy, występ Justyny Święty-Ersetic i ostatnie, nerwowe minuty wyczekiwania, czy rezultat Baumgart-Witan wystarczy do awansu.

Reklama

Niestety, do finału nie udało się wejść Święty-Ersetic. W swojej serii była dopiero szósta, z czasem 52.17. Ostatecznie do batalii o medale awansowała jednak Baumgart-Witan.

Finał rywalizacji w środę, 17 sierpnia o 22:02.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL