Reklama

Reklama

Trzy miasta, w tym Katowice, chcą zorganizować MŚ

Kenia oficjalnie potwierdziła kandydaturę Nairobi do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2025 roku. Byłaby to pierwsza impreza tej rangi w Afryce. O rolę gospodarza tej edycji starają się również Katowice i Tokio.

"Oficjalnie potwierdziliśmy naszą kandydaturę do organizacji mistrzostw świata" - przekazał AFP szef kenijskiej federacji Jackson Tuwei.

Uważa on, że Kenia zdała egzamin jako gospodarz MŚ juniorów w 2017 i w tym roku.

"Wiele się nauczyliśmy organizując te dwa wielkie wydarzenia, a teraz logicznie rzecz biorąc powinniśmy zrobić krok naprzód i zorganizować największą lekkoatletyczną imprezę globu" - dodał.

Afryka nigdy nie była gospodarzem mistrzostw świata "królowej sportu", których pierwsza edycja odbyła się w Helsinkach w 1983 roku.

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Rotacyjnie na wszystkich kontynentach

W 2019 roku podczas mundialu w Dausze międzynarodowa federacja (World Athletics) ogłosiła, że mistrzostwa świata będą się odbywać rotacyjnie na wszystkich kontynentach. W przyszłym roku imprezę przełożoną z tego sezonu zorganizuje amerykańskie Eugene, a w 2023 gościć ją będzie Budapeszt.

Poza Nairobi, zainteresowane przeprowadzeniem MŚ w 2025 roku są Polska, która również nigdy nie gościła zawodów tej rangi, z Katowicami i Stadionem Śląskim w Chorzowie jako areną zmagań, oraz Japonia, która zgłosiła Tokio i Stadion Olimpijski znany z tegorocznych igrzysk.

World Athletics decyzję o przyznaniu prawa organizacji tej imprezy, której koszty szacuje się na ok. 90 mln dolarów, podejmie w marcu 2022.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje