Reklama

Reklama

Tragedia podczas "Biegnij Warszawo" - są wyniki sekcji zwłok

Ostra niewydolność oddechowo-krążeniowa była przyczyną śmierci biegacza podczas niedzielnej imprezy "Biegnij Warszawo". Taką informację podała stacja TVN24.

- Śledczy nie stwierdzili, by do śmierci biegacza przyczyniły się osoby trzecie. Zostały zlecone szczegółowe badania, m.in. toksykologiczne, a wyniki będą znane za kilka tygodni - powiedział Przemysław Nowak, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Mężczyzna zasłabł na mecie biegu. Został przewieziony do szpitala, lecz mimo akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować.

Organizatorzy zapewniają, że zabezpieczenie medyczne znacznie przewyższało przyjęte standardy, a akcja ratunkowa została podjęta natychmiast. Tymczasem według relacji świadków, karetka dotarła na miejsce dopiero po około 40 minutach.

Reklama

Z kolei policja twierdzi, że ambulans dotarł po kilku minutach, a o 13.30 był już w najbliższym szpitalu na ulicy Czerniakowskiej.

Sprawą zajmuje się prokurator. - Prowadzone jest śledztwo. Przesłuchujemy świadków, sami zgłaszają się kolejni - dodał Przemysław Nowak.

W imprezie Biegnij Warszawo wystartowało blisko 12 tysięcy uczestników, co jest rekordem frekwencji w masowym biegu w Polsce.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście prowadzi śledztwo w kierunku art. 155 Kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.

Na niekorzyść organizatorów przemawia poniższe zdjęcie, które TVN24 dostał od jednego z widzów. Wynika z niego jasno, że reanimację 37-latka na mecie rozpoczął jeden z biegaczy. Początkowo na mecie nie było przy mężczyźnie karetki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy