Reklama

Reklama

Tomasz Majewski: W Zagrzebiu ostatni start w karierze

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski zamierza zakończyć karierę we wrześniowym mityngu w Zagrzebiu. W niedzielę wystartuje w 92. lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, ale najważniejszą imprezą sezonu są igrzyska.

Rekordzista kraju - 21,95 m w Sztokholmie 30 lipca 2009 - pominie mistrzostwa Europy w Amsterdamie (6-10 lipca), koncentrując się na przygotowaniach do sierpniowego występu w Rio de Janeiro.

- Mistrzostwa kontynentu będą dla wielu zawodników przedolimpijskim sprawdzianem formy. Polska wysyła dużą reprezentację i praktycznie wszyscy czołowi lekkoatleci, poza mną i Kamilą Lićwinko, planują w nich udział - powiedział zawodnik AZS-u AWF-u Warszawa.

Jak wyjaśnił, woli skoncentrować się na przygotowaniach do ostatnich w jego karierze igrzysk.

Reklama

- Dzień po mistrzostwach Polski w Bydgoszczy pojadę do Zakopanego, aby tam trenować. Później udam się do Spały i dalej już w stolicy będę szykował się do startu w Brazylii - poinformował.

Mistrz Europy z 2010 roku wspomniał, że po igrzyskach planuje dokończyć sezon, a ostatnim startem w karierze ma być 6 września mityng IAAF w Zagrzebiu.

- Później wreszcie wakacje i... zobaczymy, co dalej. Zostanę w sporcie, ale na razie nie będę zdradzał dokładnych planów - dodał Majewski.

Od piątku do niedzieli na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy rywalizować będzie w mistrzostwach Polski ok. 600 lekkoatletów ze 130 klubów. Jak podkreślili prezes PZLA Jerzy Skucha i wiceprezes Henryk Olszewski, udział w zawodach jest dla wszystkich obligatoryjny. Wyjaśniła się już sprawa startu mistrzyni Europy juniorów z 2015 roku w biegu na 100 metrów Ewy Swobody (UKS Czwórka Żory).

- Potwierdzam, że Ewa wystąpi w Bydgoszczy dwukrotnie. Teraz w mistrzostwach kraju, a w lipcu (19-24) w mistrzostwach świata juniorów, podobnie jak Konrad Bukowiecki, który jest w trudniejszej sytuacji od naszej czołowej sprinterki. W lipcu będzie pchał kulą o wadze 6 kg, a w Rio de Janeiro musi się przestawić na 7,26 kg - powiedział Skucha.

Co do ewentualnego biegu Swobody w mistrzostwach Europy Olszewski dodał, że w tej imprezie nie ma obowiązku startu. - Jeśli zechce pojechać do Amsterdamu, nie będzie problemów - podkreślił.

W piątek początek zawodów w Bydgoszczy o godz. 10.30 (ceremonia otwarcia o 17), w sobotę - od 8.30, a w niedzielę od 15.45.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL