Reklama

Reklama

Therese Johaug lekkoatletyczną mistrzynią Norwegii w biegu na 10 000 metrów

Mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata w biegach narciarskich Norweżka Therese Johaug wygrała w niedzielę bieg na 10 000 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Hamar, uzyskując rezultat 30.20,87 i dublując rywalki o dwa okrążenia.

Jest to najlepszy czas w historii rozgrywania tej dyscypliny w Norwegii wśród kobiet i piąty wśród norweskich lekkoatletek rywalizujących za granicą.

Johaug biegła pierwszy raz na tym dystansie na stadionowej bieżni i pierwszy raz w lekkoatletycznych butach z kolcami.

- Nie mam żadnej rutyny, ani nie znam się na taktyce w tego typu biegu, ani też nie umiem biegać w tych dziwnych butach, więc po prostu starałam się osiągnąć jak najlepszy czas. Jestem pewna, że nie był to ostatni mój start na arenie lekkoatletycznej - powiedziała Norweżka na mecie.

Reklama

Komentatorzy kanału telewizji NRK transmitującego zawody nie ukrywali zdumienia. Mistrz olimpijski na 800 metrów z Atlanty Vebjoern Rodal stwierdził, że "Therese mogłaby bez problemu odstawić narty i rozpocząć nowa karierę w lekkoatletycznych biegach. Ona ma potworną sile i wytrzymałość. Nawet ja nie miałem takich możliwości". 

Zbigniew Kuczyński


Dowiedz się więcej na temat: Therese Johaug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje