Reklama

Reklama

Tanzańczyk Patryk Niangero wygrał 12. Cracovia Maraton

2 godzin i 19 minut potrzebował Tanzańczyk Patryk Niangero, by zameldować się na mecie 12. Cracovia Maratonu. Najszybszym Polakiem był Andrzej Lachowski, który stracił do lidera nieco ponad 7,5 minuty i zajął 4. miejsce.

Podium rywalizacji mężczyzn zdominowali zawodnicy z Czarnego Lądu. Prawie 6 minut po zwycięzcy na metę wpadło dwóch Kenijczyków - David Kiprono Metto i Elisha Tarus Meli.

Reklama

Po nich pojawił się tam najszybszy z Polaków - Andrzej Lachowski. - Liczyłem na czas poniżej dwóch godzin i 20 minut. Do 25 km miałem takie tempo, że cel był osiągalny. Jednak po nawrocie musiałem się zmagać z bardzo silnym wiatrem - powiedział Lachowski.

Także zwycięzca maratonu nie był do końca zadowolony ze swojego rezultatu. - 2 godziny i 19 minut to nie jest czas, który mnie cieszył - stwierdził po przekroczeniu linii mety.

Wśród zawodników niepełnosprawnych w kategorii handbike zwycięzcą okazał się dwukrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie Rafał Wilk.

W rywalizacji pań podium Cracovia Maratonu należało do Polski. Zwyciężyła Emilia Zielińska z Warszawy, która dotarła na metę po 3 godzinach i 3 minutach. Tuż za nią przybiegła Sandra Mikołajczyk z Siemianowic Śląskich. Ostatnie miejsce na podium zajęła Słowaczka Jitka Hudakova. Jej rezultat to 03:09:48.

Trasa biegu tradycyjnie prowadziła z krakowskich Błoń do Nowej Huty i z powrotem na Błonia. Meta została umieszczona przy stadionie Wisły.

Zawodnicy nie mogli narzekać na temperaturę, ale musieli zmagać się z silnymi podmuchami wiatru. Były one szczególnie dokuczliwe w drugiej części trasy. 

Wyniki 12. Cracovia Maraton:

mężczyźni

1. Patryk Niangero (Tanzania)                2:19.08

2. David Metto Kiprono (Kenia)               2:24.55

3. Elisha Meli Tarus (Kenia)                 2:24.59  

kobiety

1. Emilia Zielińska (Warszawa)               3:03.15

2. Sandra Mikołajczyk (Siemianowice Śląskie) 3:03.42

3. Jitka Hudakova (Słowacja)                 3:09.48

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia Maraton | Kraków | maraton | maratończyk | bieganie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje