Reklama

Reklama

Światowe zawody IAAF w sztafetach: dwa polskie zespoły na podium

Dwa polskie zespoły stanęły na podium światowych zawodów IAAF w sztafetach w stolicy Bahamów - Nassau. Drugie miejsce za Amerykankami zajęły zawodniczki w biegu 4x400 m, a trzecie zawodnicy w konkurencji 4x800 m za USA i Kenią.

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły) i Justyna Święty (AZS AWF Katowice) uzyskały czas 3.28,28, wyprzedzając na finiszu Jamajki o 0,21 sekundy. Amerykanki wygrały wynikiem 3.24,36.

Reklama

W sztafecie 4x800 m, która dystans 3200 m pokonała w 7.18,74, wystąpili: Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa), Mateusz Borkowski, Adam Kszczot (obaj RKS Łódź) i Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Zwycięski team USA uzyskał rezultat 7.13,16, a Kenijczycy 7.13,70.

W mieszanej sztafecie 4x400 m Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn), Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok), Małgorzata Curyło i Rafał Omelko (oboje AZS AWF Wrocław) uplasowali się na czwartej pozycji (3.22,26), za zespołami Bahamów (3.14,42), USA (3.17,29) i Jamajki (3.20,26).

W finale B 4x400 m Kozłowski, Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław), Bartłomiej Chojnowski (RLTL ZTE Radom) i Omelko zajęli trzecie miejsce (3.07,89), za Kenijczykami (3.06,36) i Belgami (3.07,14). W finale A triumfowali Amerykanie (3.02,13).

W pierwszym dniu zawodów Anna Sabat (CWKS Resovia), Paulina Mikiewicz-Łapińska (Podlasie Białystok), Martyna Gallant (OŚ AZS Poznań) i Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) uplasowały się na czwartej pozycji w biegu 4x800 m.

Osiem najlepszych zespołów w konkurencjach 4x100 i 4x400 m uzyskało prawo startu w sierpniowych mistrzostwach świata w Londynie. W tym gronie znalazła się polska sztafeta kobiet 4x400 m.

W końcowej klasyfikacji dwudniowej imprezy IAAF World Relays Polska zajęła czwarte miejsce, za USA, Jamajką i Australią.

Wyniki drugiego dnia zawodów:

mężczyźni

  4x200 m

1. Kanada   1.19,42

(Gavin Smellie, Brendon Rodney, Andre De Grasse, Aaron Brown)

2. USA      1.19.88

3. Jamajka  1.21,09

...

9. Polska   1.24,78

  (Przemysław Słowikowski, Eryk Hampel, Artur Zaczek, Rafał Omelko)

  4x400 m

1. USA      3.02,13

  (David Verburg, Tony McQuay, Kyle Clemons, LaShawn Merritt) 2. Botswana 3.02,28

3. Jamajka  3.02,86

  finał B

1. Kenia    3.06,36

2. Belgia   3.07,14

3. Polska   3.07,89

  (Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Bartłomiej Chojnowski, Rafał Omelko

  4x800 m

1. USA      7.13,16

  (Brannon Kidder, Erik Sowinski, Casimir Loxsom, Clayton Murphy)

2. Kenia    7.13,70

3. Polska   7.18,74

  (Artur Kuciapski, Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski)

kobiety

  4x100 m

1. Niemcy   42,84

  (Alexandra Burghardt, Lisa Meyer, Tatjana Pinto, Rebekka Haase)

2. Jamajka  42,95

3. Chiny    43,11

  4x400 m

1. USA     3.24,36

  (Phyllis Francis, Ashley Spencer, Quanera Hayes, Natasha Hastings)

2. Polska  3.28,28

  (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz, Justyna Święty)

3. Jamajka 3.28,49

sztafeta mieszana

  4x400 m

1. Bahamy  3.14,42

  (Steven Gardiner, Shaunae Miller-Uibo, Anthonique Strachan, Michael Mathieu)

2. USA     3.17,29

3. Jamajka 3.20,26

4. Polska  3.22,26

  (Kacper Kozłowski, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Curyło, Rafał Omelko)

Generalna klasyfikacja zespołów:

1. USA              60 pkt

2. Jamajka          39

3. Australia        24

4. Polska           23

5. Trynidad i Tobago 17

6. Kenia            16

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje