Reklama

Reklama

Światowa czołówka biegaczy pobiegnie maraton w Walencji

Jedni z najlepszych zawodników na świecie zdecydowali się zmierzyć podczas grudniowego maratonu w Walencji. Już teraz organizatorzy chwalą się elitą na listach startowych, wśród których znajdują się między innymi Geoffrey Kamworor i Lawrence Cherono.

Sezon jesiennych maratonów w pełni. Choć za nami już te rozgrywane w Berlinie i Londynie, w planie najszybszych biegów ulicznych na królewskim dystansie pozostał jeszcze między innymi maraton w Walencji.

Na zmagania elity biegów długodystansowych na ulicach Hiszpanii poczekamy do 5 grudnia. Już teraz wiadomo jednak, że będzie to jeden z szybszych biegów w tym roku. Na liście startowej widnieją bowiem topowe nazwiska.

Wśród elity maratończyków, którzy zgłosili chęć udziału w biegu są między innymi: Geoffrey Kamworor, Lawrence Cherono, Amos Kipruto, Melat Kejeta i Guteni Shone.

Reklama

Kamworor może pochwalić się życiówką w maratonie wynoszącą 2:06:12. Taki czas Kenijczyk ustanowił w 2012 roku w Berlinie. Teraz zapewne będzie miał chrapkę, aby poprawić swój nieco już zakurzony rekordowy wynik. Apetyt do walki o zwycięstwo z pewnością nie będzie mały. Przypomnijmy, że biegacz z powodu kontuzji musiał zrezygnować z igrzysk olimpijskich w Tokio.

Obok niego na linii startu pojawi się też Cherono z najlepszym wynikiem życiowym 2:03:04. Taki właśnie rezultat dał Kenijczykowi z Eldoret drugie miejsce podczas ubiegłorocznej edycji maratonu w Walencji. Warto dodać, że Cherono w olimpijskim maratonie zajął lokatę tuż za podium.

Elita maratonu w Walencji rozprawi się z rekordem trasy?

Wśród zawodników którzy mogą pokusić się o zwycięstwo World Athletics wylicza też Amosa Kipruto z najlepszym rezultatem 2:03.30. Do elity wliczono jeszcze między innymi Mule Wasihum (2:03:16) oraz Kinde Atanawa, który przed dwoma laty zwyciężył w Walencji z wynikiem 2:03:51.

Wśród pań również można spodziewać się szybkiego biegania. Elitarne zawodniczki to przede wszystkim Bornes Chepkirui oraz Melat Kejeta.

Chepkirui w 2019 roku pobiegła maraton w 2:21:26. Kejeta, reprezentująca barwy Niemiec w olimpijskim maratonie zajęła szóste miejsce. Jej życiówka również pochodzi z 2019 roku. Wówczas w Berlinie uzyskała wynik 2:23:57.

Dotychczas najlepszymi rezultatami na maratonie w Walencji pochwalić się mogą Evans Chebet (2:03:00) oraz Peres Jepchirchir (2:17:16). Reprezentanci Kenii rekordowe rezultaty uzyskali przed rokiem.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje