Stephen Kiprotich mistrzem świata w maratonie

Mistrz olimpijski z Londynu Stephen Kiprotich został mistrzem świata w maratonie podczas rozgrywanych w Moskwie lekkoatletycznych MŚ. Reprezentant Ugandy uzyskał czas 2:09.51. Przed dwoma laty w południowokoreańskim Daegu Kiprotich był dziewiąty.

Drugi na linię mety przybiegł reprezentant Etiopii Lelisa Desisa z czasem 2:10.12.

Trzeci był kolejny z Etiopczyków Tadese Tola - 2:10.23.

Czwarte miejsce także dla reprezentanta tego kraju. Tsegay Kebede zameldował się na mecie z czasem 2:10.47. Piąty był Japończyk Kentaro Nakamoto - 2:10.50.

Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się czterech Etiopczyków, po dwóch reprezentantów Ugandy i Brazylii, a także Japończyk i Kenijczyk.

Najlepszym z Europejczyków okazał się Hiszpan Javier Guerra, który z czasem 2:14.33 zajął piętnaste miejsce.

Z powodu kontuzji w Moskwie nie startował drugi w ubiegłorocznych igrzyskach, broniący tytułu Abel Kirui. Kenijczyk triumfował w maratonie także przed czterema laty w Berlinie.

Podopieczny Wandy Panfil 27-letni Meksykanin Jose Antonio Uribe nie ukończył rywalizacji. Jedyna polska mistrzyni świata w maratonie (Tokio 1991) od 1988 roku mieszka w stolicy tego kraju.