Reklama

Reklama

Starzak: Celem jest rekord Polski

Poprawienie rekordu Polski w skoku w dal na stadionie - taki jest cel na letni sezon Marcina Starzaka. Zawodnik AZS AWF Kraków ma również nadzieję, że będzie systematycznie uzyskiwał wyniki w granicach 8 metrów.

W niedzielę, na zakończenie mistrzostw Europy w Turynie, Starzak zdobył brązowy medal, poprawiając własny halowy rekord kraju (8,18). Rekord na stadionie wynosi 8,28 i od lipca 2001 roku należy do Grzegorza Marciniszyna.

"Najważniejszą imprezą letniego sezonu są mistrzostwa świata. Nie zapominam też o Uniwersjadzie. Za cel stawiam sobie poprawienie rekordu Polski" - powiedział Marcin Starzak, który w środę spotkał się w Krakowie z dziennikarzami.

Zawodnik nie dał się namówić na dywagacje ile trzeba będzie skoczyć w Berlinie, aby zdobyć medal mistrzostw świata. "To jest tak nieprzewidywalna konkurencja, że prędzej mogę trafić w totolotka" - ocenił.

Reklama

"Mam nadzieję, że zachowam poziom skoków w granicach 8 metrów, a może częściej będę lądował dalej. To gwarantuje wysokie miejsca w mityngach. Poza tym można myśleć o finałowym konkursie w najważniejszych imprezach" - dodał Starzak.

Zawodnik AZS AWF Kraków po halowych ME ma tydzień wolnego. W niedzielę wyjedzie do Szczyrku na dwutygodniowy obóz wytrzymałościowy.

Reklama

Reklama

Reklama