Reklama

Reklama

"Stać mnie na rekord świata"

Igrzysk olimpijskich nie można porównać do żadnej innej imprezy, nie tylko sportowej, ale wszystkich odbywających się na świecie. Nigdy sportowiec nie będzie czuł się tak wyjątkowo na jakimś obiekcie, jak na stadionie olimpijskim - uważa faworytka biegu na 400 m w Pekinie Amerykanka Sanya Richards.

Najlepsza lekkoatletka 2006 roku planuje jeszcze jeden start na 400 m, w mityngu Super Grand Prix IAAF w Sztokholmie, a "potem wracam do Stanów Zjednoczonych, by w spokoju przygotowywać się do igrzysk. Interesuje mnie tylko złoty medal" - zapowiedziała.

Zdaniem 23-letniej lekkoatletki "w dużych imprezach decydującą rolę odrywa doświadczenie. Dlatego moimi największymi rywalkami będą Brytyjka Christine Ohuruogu i Jamajka Novlene Williams. Wynik w okolicach 49,50 powinien wystarczyć, by sięgnąć po olimpijskie złoto w biegu na 400 m".

Reklama

Urodzona w Kingston na Jamajce Amerykanka wyznała, że "przed startem lubię mieć trening wytrzymałości szybkościowej. Najczęściej biegam wtedy odcinek 300 m z minutowym odpoczynkiem i na koniec jeszcze 100 m. Zawsze dobrze się po czymś takim czuję".

Jej inspiracją był zawsze ojciec, "a zwłaszcza ludzie, którzy ciągle go przy mnie wychwalali. Mówili o jego sukcesach, gdy grał w piłkę nożną. Chciałam być za wszelką cenę lepsza od niego, dlatego też zaczęłam tak wcześnie trenować. W wieku siedmiu lat chodziłam już na stadion".

Teraz spędza na obiekcie prawie każdy dzień. "Trening czysto lekkoatletyczny wykonuję pięć razy, cztery razy odwiedzam siłownię, a dwa razy w tygodniu ćwiczę pilates (rodzaj fitness)" - powiedziała złota medalistka igrzysk z Aten w sztafecie 4x400 m i dodała, że "jestem w stanie pobić rekord świata (47,60), ale potrzebuję na to jeszcze czasu".

"W sporcie podoba mi się najbardziej możliwość podróżowania, poznawania świata, poprawianie swoich własnych wyników oraz oczywiście wygrywanie" - wyznała Richards, która w przyszłości chciałaby spróbować swoich sił w biegu na 400 m przez płotki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama