Reklama

Reklama

Sofia Ennaoui z pewnym awansem do finału. Kapitalny bieg!

Sofia Ennaoui pewnie awansowała do finału biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Nasza zawodniczka wygrała swój bieg z czasem 4:02.73. Niestety, w kluczowej rozgrywce nie zobaczymy drugiej z Polek, Elizy Megger.

Wtorek był dniem, w którym rywalizację rozpoczynały nasze specjalistki w biegu na 1500 metrów. Sofia Ennaoui i Eliza Megger pobiegły w drugim biegu eliminacyjnym, rozpoczynającym się o 10:27. Duże nadzieje wiązaliśmy przede wszystkim ze startem pierwszej z wymienionych - jej najlepszy wynik z tego sezonu (4:01.39) uprawniał do tego, by myśleć nawet o zdobyciu medalu.

Sofia Ennaoui z pewnym awansem do finału

Bezpośredni awans do batalii o krążki zapewniały sobie cztery czołowe zawodniczki biegu. Cztery kolejne nadal liczyć mogły na awans, lecz uzależnione było to od czasów w pierwszym biegu.

Ennaoui pobiegła na własnych warunkach. Przyspieszyła na ostatnim okrążeniu i mając sytuację pod pełną kontrolą przecięła linię mety jako pierwsza z czasem 4:02.73. Na 10. pozycji finiszowała Eliza Megger, która pożegnała się z rywalizacją.

Reklama

Finał konkurencji 19 sierpnia o 20:45.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL