Reklama

Reklama

Słynny chiński płotkarz Liu Xiang kończy karierę

Złoty medalista olimpijski z Aten oraz były mistrz i rekordzista świata w biegu na 110 m przez płotki, Chińczyk Liu Xiang kończy karierę. Według miejscowych mediów, oficjalnie decyzję ogłosi za kilka dni.

Liczne problemy zdrowotne sprawiły, że od trzech lat, tj. od wycofania z igrzysk w Londynie, Liu Xiang w ogóle nie startował. Zabrakło go także w IO Pekin 2008 oraz MŚ 2013.

Reklama

Już w lutym Liu Xiang ogłosił, że nie wystąpi w sierpniowym czempionacie globu w Pekinie. "Mogę wziąć udział, ale w innej roli" - stwierdził.

Według dziennika "Xinmin News", już za kilka dni 31-letni lekkoatleta oficjalnie zakomunikuje o sportowej emeryturze, dołączając w ten sposób do innych chińskich gwiazd, jak koszykarz Yao Ming i tenisistka Li Na.

Przed 11 laty na olimpiadzie w Atenach Liu Xiang zwyciężył wynikiem 12,91 i tym samym wyrównał rekord świata należący od 1993 roku do Brytyjczyka Colina Jacksona. Jeszcze szybciej Chińczyk pobiegł w 2006 roku na mityngu w Lozannie - 12,88.

Najlepszym rezultatem na 110 m ppł. legitymuje się mistrz olimpijski z Londynu Amerykanin Aries Merritt - 12,80 we wrześniu 2012 r. w Brukseli.


Dowiedz się więcej na temat: Xiang Liu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje