Reklama

Reklama

Ruszają lekkoatletyczne MŚJ w Bydgoszczy

16 eliminacji, dwa półfinały (100 m kobiet i mężczyzn) i dwa finały (kula mężczyzn i 5000 kobiet) są w programie pierwszego dnia 12. Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce, które od wtorku do niedzieli odbywać się będą na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Na starcie stanie 26 reprezentantów Polski.

16 eliminacji, dwa półfinały (100 m kobiet i  mężczyzn) i dwa finały (kula mężczyzn i 5000 kobiet) są w  programie pierwszego dnia 12. Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej  atletyce, które od wtorku do niedzieli odbywać się będą na  stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Na starcie  stanie 26 reprezentantów Polski.

W biegu na 5000 m kobiet nie będzie zawodniczki w biało- czerwonych barwach. W kuli mężczyzn natomiast, jeśli przejdą poranne eliminacje, w finale może znaleźć się dwóch zawodników: Przemysław Krawczak (AZS AWF Warszawa) oraz Sylwester Zieliński (LIUKS Kruszwica).

Większe szanse na finał ma drugi z nich. Jego rekord życiowy 19,84 jest dziesiątym wynikiem na tegorocznych listach światowych wśród juniorów. Najlepszy, Aleksander Bułanow z Rosji, pchnął kulę o ponad metr dalej - 20,59 m.

Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 biegiem eliminacyjnym na 3000 m przez przeszkody pań, zakończą natomiast finałem na dystansie 5000 m kobiet. Konkurs finałowy pchnięcia kulą zaplanowano na 18.35.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL