Reklama

Reklama

Rosjanin wystąpił w koszulce z herbem Ukrainy! "Giń, szumowino"

Rosjanin Aleksander Antonow zajął drugie miejsce w biegu ulicznym w Jekaterynburgu. Nikt w Europie zapewne nie usłyszałby o jego występie, gdyby nie fakt, że miał na sobie koszulkę w herbem Ukrainy. W sieci momentalnie wezbrała fala nienawiści wobec sportowca.

Cykliczna impreza biegowa na ulicach Jekaterynburga odbywa się pod szyldem "Majowa Burza". Tym razem prawdziwa burza czekała za metą. W jej epicentrum znalazł się Aleksander Antonow

Rosjanin zakończył rywalizację na drugim miejscu. Jego wynik nikogo jednak nie interesował. Wszyscy mówili o stroju, w jakim pokonywał kolejne kilometry.

Wojna w Ukrainie. Gigantyczna prowokacja Antonowa

Jak widać na załączonym obrazku, Antonow biegł w koszulce z herbem Ukrainy. To wydarzenie bez precedensu, zważywszy na fakt, że na ukraińskiej ziemi od 24 lutego toczy się krwawa wojna. Agresorem jest Federacja Rosyjska

Reklama

Jeszcze w trakcie biegu pod adresem Antonowa popłynął internetowy stek inwektyw i gróźb. A po zakończonej imprezie tylko się nasilił.  

- Uderzyło mnie mnóstwo nienawiści w sieciach społecznościowych, nawet nie wchodzę, blokuję po kolei. Widać, że są wśród nich zarówno boty, jak i prawdziwi ludzie, ale jest ich niezliczona ilość. "Giń, szumowino" to jeden z najbardziej delikatnych wpisów - powiedział lekkoatleta w rozmowie z serwisem e1.ru.  

Matura 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego 

Glos zabrał również organizator biegu, Andriej Utkin. Twierdz, że nic nie wiedział o planach sportowca. 

- Zdjął wiatrówkę 15 lub 10 sekund przed startem. Niech sprawą zajmują się siły bezpieczeństwa. Takie działania leżą całkowicie na sumieniu uczestników. Nie możemy ich kontrolować, jest ich za dużo - oznajmił Utkin

Co ciekawe, właśnie w Jekaterynburgu całkiem niedawno przemalowano miejskie hulajnogi elektryczne na kolor pomarańczowy. Wcześniej były niebiesko-żółte... 

ZOBACZ TAKŻE:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy