Reklama

Reklama

Rogowska i Lisek wygrali zawody "Tyczka na Molo"

Anna Rogowska (SKLA) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrali w Sopocie 27. zawody "Tyczka na Molo". Był to już szósty triumf sopocianki w tej imprezie, która jednocześnie uzyskała minimum uprawniające do startu w sierpniowych mistrzostwach Europy w Zurychu.

Po szóste zwycięstwo w tych zawodach Rogowska sięgnęła bez większego problemu (w zeszłym roku z rezultatem 4,50 była druga). Do Sopotu nie przyjechały bowiem awizowane Niemki Martina Strutz i Lisa Ryzih, a jedyna zagraniczna tyczkarka 26-letnia Finka Minna Nikkanen nie była w stanie zagrozić sopociance.

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Aten w 2004 roku wysokości 4,40 oraz 4,50 zaliczyła w drugiej próbie, ale trzy skoki na 4,60 były nieudane. "Cieszę się ze zwycięstwa i osiągniętego już w pierwszym starcie minimum, jednak nie jestem w pełni zadowolona ze swojej dyspozycji. Zawsze można wykonać coś lepiej i mam nadzieję, że w czwartek w Rzymie w zawodach Diamentowej Ligi, gdzie będę rywalizować w bardzo silnej stawce, zanotuję lepszy wynik" - powiedziała po konkursie Rogowska.

Reklama

Minimum, które u panów wynosi 5,65, nie udało się natomiast osiągnąć żadnemu z sześciu rywalizujących na molo tyczkarzy. Co prawda tercet bydgoskiego Zawiszy Paweł Wojciechowski, Łukasz Michalski i Mateusz Jerzy nie zaliczył pierwszej wysokości 5,20, ale kolejnych trzech zawodników dotarło na 5,55. I na tym poprzestali, bo żaden z nich nie zdołał pokonać poprzeczki zawieszonej na 5,65.

Ostatecznie wygrał Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który najlepiej sobie radził na niższych wysokościach. Drugi był Robert Sobera (AZS AWF Wrocław), a trzeci Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin). W zeszłym roku triumfował mistrz świata z 2003 roku Włoch Giuseppe Gibilisco - 5,35.

- Jestem trochę rozczarowany swoją postawą, bo spodziewałem się, że w Sopocie wypełnię minimum uprawniające do startu w mistrzostwach Europy. Na treningach wiele razy pokonywałem już tę wysokość, ale odpowiednią dyspozycję trzeba zademonstrować podczas zawodów, bo wiadomo, że liczy się tylko oficjalny wynik. Na przeszkodzie w uzyskaniu odpowiedniej wysokości stanęły też pewne techniczne braki, ale mam nadzieję, że już niebawem, bez względu na warunki atmosferyczne, osiągnę minimum - przyznał szczecinianin.

Wyniki 27. mityngu "Tyczka na molo"

kobiety

1. Anna Rogowska (SKLA Sopot)        4,50

2. Minna Nikkanen (Finlandia)        4,25

3. Aleksandra Wiśnik (OSOT Szczecin) 3,90

4. Paulina Hnida (MKS MOS Wrocław)   3,90

mężczyźni

1. Piotr Lisek (OSOT Szczecin)           5,55

2. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)       5,55

3. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) 5,55

Paweł Wojciechowski, Łukasz Michalski i Mateusz Jerzy (wszyscy SL WKS Zawisza Bydgoszcz) nie zaliczyli żadnej wysokości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama