Reklama

Reklama

Rodzina Reevy Steenkamp chce surowego wyroku w procesie Pistoriusa

- Pistorius zrujnował nam życie - powiedziała w sądzie w Pretorii Kim Martin, kuzynka zastrzelonej przez Oscara Pistoriusa Reevy Steenkamp. Jej rodzina domaga się surowej kary.

Podkreślała, że Oscar Pistorius "musi zapłacić za to, co zrobił". Jak mówiła, czyn niepełnosprawnego biegacza wyrządził ogromne szkody nie tylko rodzinie Reevy Steenkamp, ale i bliskim sportowca.

Reklama

- Każdy tu ucierpiał, myślę, że powinniśmy przekazać społeczeństwu przesłanie, że nie można robić takich rzeczy - powiedziała Kim Martin.

W połowie września Oscar Pistoriusa został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci swojej partnerki. Grozi mu za to 15 lat więzienia. Obrona domaga się jednak kary grzywny, pozbawienia wolności w zawieszeniu lub orzeczenia odbywania kary w domu i prac społecznych.

Adwokaci sportowca wskazują na złe warunki panujące w południowoafrykańskich więzieniach, które ich zdaniem nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pistorius nie ma nóg i porusza się za pomocą protez. Prokuratura nie zgadza się z tą argumentacją i chce, by oskarżony został skazany na karę więzienia. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. Oscar Pistorius zastrzelił swoją narzeczoną Reevę Steenkamp, która wówczas przebywała w toalecie. Niepełnosprawny sportowiec oddał cztery strzały w kierunku drzwi. Tłumaczył później, że wziął swoją partnerkę za włamywacza.

Dowiedz się więcej na temat: Reeva Steenkamp | Oscar Pistorius | proces Oscara Pistoriusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje