Reklama

Reklama

Rodzina Oscara Pistoriusa zaprzecza, że wznowił treningi

Oscar Pistorius, lekkoatleta z RPA, sześciokrotny mistrz paraolimpijski, który jest oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny, wbrew pogłoskom nie wrócił do profesjonalnego treningu - oświadczyła w czwartek jego rodzina.

"Oscar nie wznowił profesjonalnych treningów, nie jest w trakcie żadnego programu przygotowań. Ten stan może się zmienić w przyszłości, ale to zależy tylko od jego woli" - napisała w oświadczeniu rodzina.

Przed tygodniem sąd w Pretorii złagodził zasady jego warunkowego zwolnienia, m.in. zwracając mu paszport, czyli zezwalając na zagraniczne wyjazdy.

Od razu pojawiły się pogłoski, że biegacz chce wrócić do wyczynowego sportu. W jednej z gazet opublikowano nawet zdjęcie przedstawiające Pistoriusa poruszającego się po bieżni na charakterystycznych protezach z włókna węglowego, które służą mu do biegania. Jego agent, Peet van Zyl, sprostował jednak, że Oscar biegał wokół boiska, ale wyłącznie rekreacyjnie, a nie trenował.

Reklama

W oświadczeniu rodziny napisano też, że Pistorius wciąż pozostaje w szoku po tym, co zdarzyło się w jego domu w Pretorii 14 lutego i obecnie nie zastanawia się nad wznowieniem zajęć sportowych, gdyż ma opory nawet przed opuszczaniem domu.

Z drugiej strony poinformowano, że w środę odbyło się spotkanie, m.in. z udziałem jego trenera, podczas którego wszyscy zachęcali lekkoatletę, by zaczął regularne treningi, co pomoże mu odzyskać psychiczną równowagę.

Sportowiec we własnym domu zastrzelił modelkę Reevę Steenkamp - jak twierdzi - przypadkowo, biorąc ją za włamywacza ukrywającego się w łazience. Prokurator w rozpoczętym już procesie wskazuje jednak, że zanim doszło do tragedii, para się kłóciła. Pistoriusowi grozi dożywocie za morderstwo z premedytacją.

Sześciokrotny mistrz paraolimpijski, startujący również ze sprawnymi sportowcami na igrzyskach w Londynie, wyszedł na wolność pod koniec lutego, po wpłaceniu 113 tys. dolarów kaucji. Jego proces ma być wznowiony 4 czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama