Reklama

Reklama

Robert Korzeniowski i jego trzy małżeństwa. Właśnie świętuje razem z żoną

Robert Korzeniowski ma na koncie sporo sukcesów, a także... dość burzliwe życie uczuciowe. Sportowiec dwukrotnie się rozwodził, co budziło niemałe zainteresowanie opinii publicznej. Zwłaszcza wtedy, gdy rozchodziły się jego drogi z pierwszą żoną, od której odszedł do innej kobiety. Gdy żenił się po raz trzeci, z młodszą o 6 lat Justyną, niektórzy nie dawali szans temu związkowi. Korzeniowscy udowadniają, że się mylili.

Robert Korzeniowski jest jednym z najbardziej nagradzanych i znanych polskich sportowców. W swojej karierze sięgał po tytuły mistrza olimpijskiego, mistrza świata, mistrza Europy i rekordzisty świata w chodzie sportowym. Jednak w pewnym momencie równie głośno co o sukcesach zawodowych zrobiło się o jego życiu prywatnym.   

Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy to - po zakończeniu kariery - Korzeniowski rozstał się z żoną po 20 latach bycia razem. Wcześniej uchodzili za parę niemal idealną. W wywiadach Agnieszka Korzeniowska podkreślała, jak mocno wspierała męża podczas jego startów. Oprócz tego pomagała mu w załatwianiu spraw biznesowych i negocjowaniu kontraktów. Dbała również o ciepło ogniska domowego: by dom był bezpiecznym schronieniem dla ukochanego oraz ich dwóch córek, Angeliki i Rozalii

Reklama

Robert Korzewniowski rozwiódł się z pierwszą żoną. Związał się z Magdaleną Kłys

Korzeniowski wyprowadził się z domu, gdy podczas wycieczki do Afryki poznał Magdalenę Kłys. Zakochał się w niej i zapragnął budować przyszłość właśnie u jej boku. Jego żona nie mogła w to uwierzyć. Twierdziła, że wcześniej nie dostrzegła żadnych symptomów zwiastujących koniec małżeństwa. Wręcz przeciwnie. Mówiła, że jeszcze kilka dni przed wyprowadzką razem z Robertem omawiała wspólne święta Bożego Narodzenia. 

Agnieszka Korzeniowska wyjechała na samotny urlop do Białki Tatrzańskie, by tam w spokoju wszystko sobie poukładać w głowie. Z kolei Robert Korzeniowski zaczął budować związek z Magdaleną. W 2011 roku para została rodzicami. Na świecie pojawił się Franciszek Xawery

Wtedy państwo Korzeniowscy byli jeszcze formalnie małżeństwem. Sprawa rozwodowa ciągnęła się przez około dwa lata. Pierwsza żona chodziarza sugerowała, że to przez męża, który nie chciał wziąć na siebie winy za rozpad związku. 

W odpowiedzi Korzeniowski, na łamach "Super Expressu", przyznawał, że chciałby, aby sąd jak najszybciej orzekł o rozwodzie, lecz "czasami nie da się tego przyspieszyć". 

Pożar w domu Korzeniowskiego. Żona trafiła do szpitala

W końcu doszło do rozwodu, a później do drugiego ślubu Roberta Korzeniowskiego. W 2017 roku on i żona przeżyli dramatyczne chwile. W ich mieszkaniu na warszawskim Mokotowie wybuchł pożar. Magdalena Kłys wykazała się wówczas bohaterską postawą. Uratowała syna z płomieni i zaczęła sama gasić ogień. W efekcie uległa poważnemu poparzeniu dróg oddechowych. 

Trudne doświadczenia wcale nie umocniły związku. Robert i Magdalena rozstali się. Dość szybko załatwili wszystkie sprawy związane z rozwodem. 

Trzeci ślub Roberta Korzeniowskiego. Jak wiedzie mu się w małżeństwie z Justyną Sobalą?

Kilka miesięcy po nim sportowiec ożenił się po raz trzeci. Jego i o 6 lat młodszą Justynę Sobalę połączyła pasja do sportu. Kobieta zgłosiła się do chodziarza podczas swoich przygotowań do półmaratonu. Poprosiła go o pomoc.

Wcześniej pracowała w korporacji, ale zawsze mocno interesowała się aktywnością fizyczną.

Wielu nie dawało szans temu związkowi, lecz małżonkowie udowadniają, że się mylili. Właśnie obchodzą drugą rocznicę ślubu.

Jakiś czas temu państwo Korzeniowscy ruszyli ze wspólnym biznesem. Promują walking, aktywność fizyczną polegającą na szybkim marszu. Założyli profile na YouTube oraz na Instagramie. To właśnie tam pokazują uroki sportu. Całkiem niedawno obliczyli, że mają razem 100 lat i zaprosili wszystkich do wspólnego świętowania.DAWID TOMALA JAK ROBERT KORZENIOWSKI I... WOJCIECH FORTUNA

KP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy