Reklama

Reklama

Renaud Lavillenie pobił swój "rekord kwarantanny"

Francuski tyczkarz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu, pobił swój "rekord kwarantanny", pokonując w przydomowym ogrodzie poprzeczkę na wysokości 5,70 m.

"Dzień 27 (kwarantanny). Celem dnia 5,70 m. Cel został osiągnięty" - napisał Francuz na Twitterze, dołączając zapis wideo z udanej próby. Przed tygodniem skoczył w domowych warunkach 5,61 m.

33-letni Lavillenie, podobnie jak jego rodacy, od blisko miesiąca jest zamknięty w domu z powodu pandemii koronawirusa. Podtrzymuje formę ćwicząc w ogrodzie i ma nadzieję, że wystartuje pod koniec sierpnia w mistrzostwach Europy w Paryżu. Ostateczna decyzja, czy impreza dojdzie do skutku, ma zapaść 7 maja.

Francuz jest byłym rekordzistą świata. Jego wynik 6,16 m poprawił w tym roku o dwa centymetry Szwed Armand Duplantis.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama