Renata Pliś poza finałem biegu na 1500 m

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) nie wystąpi w finale biegu na 1500 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. W swojej serii półfinałowej czasem 4.08,02 zajęła siódme miejsce, a w ogólnym bilansie była 16. Kwalifikację wywalczyło 12 zawodniczek.

Polka dobrze rozpoczęła rywalizację, biegnąc w czołówce. Na kolejnych metrach spadła jednak na dalszą pozycję i do końca nie udało jej się poprawić. Serię wygrała Szwedka Abeba Aregawi 4.05,66.

Najlepsze wyniki w półfinale uzyskały: Australijka Zoe Buckman - 4.04,82. Kenijka Faith Chepngetich Kipyegon - 4.04,83 oraz Rosjanka Elena Korobkina - 4.05,18.