Reklama

Reklama

Rekordzista świata w maratonie wraca na trasę. Eliud Kipchoge zmierzy się z najlepszymi

Niezwykłe wydarzenie o nazwie „MA RA TH ON” odbędzie się w 6 i 7 czerwca. Biegacze z NN Running Team wystartują w specjalnym biegu. Na trasie wyjątkowego wydarzenia pojawią się również Kenenisa Bekele, Joshua Cheptegei oraz Geoffrey Kamworor.

Zarówno amatorzy, jak i największe gwiazdy biegania tęsknią za rywalizacją podczas wyścigów na różnych dystansach. Do tego grona zaliczyć można prawdziwą elitę NN Running Team z Eliudem Kipchoge na czele.

Reklama

"Nadzieją na świecie jest świadomość, że działamy jako jedność" - napisał rekordzista świata w maratonie, który jako jedyny człowiek na ziemi złamał barierę dwóch godzin na tym dystansie.

6 i 7 czerwca rozegrane zostaną specjalne zawody, w których w czteroosobowych zespołach trzeba wywalczyć jak najlepszy wynik na trasie liczącej 42 km. Każdy z biegaczy będzie miał zatem do pokonania  10,5 km. W wirtualnym wyzwaniu.

Na liście startowej znalazła się absolutna światowa czołówka: Kipchoge, Kenenisa Bekele, Joshua Cheptegei oraz Geoffrey Kamworor.

Biegacze z całego świata będą mogli rejestrować swoje wyniki na specjalnej platformie. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Silną reprezentacją Polski będzie grupa w składzie z Henrykiem Szostem, Mariuszem Giżyńskim, Arturem Kozłowskim oraz Błażejem Brzezińskim. Co ciekawe, drużyny, którym brakuje czwartego zawodnika, może spotkać niespodzianka. Dziesięciu biegaczy z NN Running Team zostanie rozlosowana do którejś z nich.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje