Reklama

Reklama

Rafał Omelko szósty w finale 400 m podczas ME w Amsterdamie

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) zajął szóste miejsce w finale 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Wygrał Martyn Rooney z Wielkiej Brytanii.

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) zajął szóste miejsce w finale 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Wygrał Martyn Rooney z Wielkiej Brytanii.

Rooney osiągnął czas 45,29. Drugi był Czech Pavel Maslak (45,36), a brązowy medal zdobył Liemarvin Bonevacia. Reprezentant gospodarzy osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie.

Omelko osłabł na ostatnich metrach i minął linię mety jako szósty z czasem 45,67.

Wyniki piątkowych finałów i miejsca Polaków:

Kobiety:

100 m

 1. Dafne Schippers (Holandia)      10,90

 2. Iwet Lalowa-Collio (Bułgaria)   11,20

 3. Mujinga Kambundji (Szwajcaria)  11,25

 4. Asha Philip (W. Brytania)       11,27

 5. Natalia Pohrebniak (Ukraina)    11,28

 6. Tatjana Pinto (Niemcy)          11,33

Reklama

 7. Floriane Gnafoua (Francja)      11,36

 8. Desiree Henry (W.Brytania) - nie ukończyła

...

21. Marika Popowicz-Drapała (Polska)   

400 m

 1. Libania Grenot (Włochy)          50,73

 2. Floria Guei (Francja)            51,21

 3. Anyika Onuora (W. Brytania)      51,47

 4. Christine Ohuruogu (W. Brytania) 51,55

 5. Małgorzata Hołub (Polska)        51,89

 6. Justyna Święty (Polska)          51,96

 7. Tamara Salaski (Serbia)          52,23

 8. Nicky van Leuveren (Holandia)    52,76

...

18. Patrycja Wyciszkiewicz (Polska)

3000 m z przeszkodami

 1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8.25,63

 2. Aras Kaya (Turcja)                    8.29,91

 3. Yoann Kowal (Francja)                 8.30,79

 4. Sebastian Martos (Hiszpania)          8.31,93

 5. Jamel Chatbi (Włochy)                 8.32,43

 6. Rob Mullett (W. Brytania)             8.33,29

 7. Kaur Kivistik (Estonia)               8.33,75

 8. Abdoullah Bamoussa (Włochy)           8.35,35

...

15. Krystian Zalewski (Polska) - nie wystartował

w dal  

 1. Ivana Spanovic (Serbia)        6,94

 2. Jazmin Sawyers (W. Brytania)   6,86

 3. Malaika Mihambo (Niemcy)       6,65

 4. Ksenija Balta (Estonia)        6,65

 5. Karin Mey Melis (Turcja)       6,62

 6. Khaddi Sagnia (Szwecja)        6,59

 7. Alexandra Wester (Niemcy)      6,51

 8. Nadia Akpana Assa (Norwegia)   6,51

młot

 1. Anita Włodarczyk (Polska)             78,14

 2. Betty Heidler (Niemcy)                75,77

 3. Hanna Skydan (Azerbejdżan)            73,83

 4. Sophie Hitchon (W. Brytania)          71,74

 5. Marina Marghieva-Nikisenko (Mołdawia) 71,73

 6. Malwina Kopron (Polska)               70,91

 7. Martina Hrasnova (Słowacja)           70,62

 8. Iryna Nowożyłowa (Ukraina)            70,18

 9. Katerina Safrankova (Czechy)          69,55

10. Joanna Fiodorow (Polska)              69,48

dysk

 1. Sandra Perkovic (Chorwacja)           69,97

 2. Julia Fischer (Niemcy)                65,77

 3. Shanice Craft (Niemcy)                63,89

 4. Nadine Mueller (Niemcy)               62,63

 5. Melina Robert-Michon (Francja)        62,47

 6. Natalya Semenova (Ukraina)            62,21

 7. Jade Lally (W. Brytania)              60,29

 8. Pauline Pousse (Francja)              59,62

Mężczyźni:

    200 m  1. Bruno Hortelano (Hiszpania)            20,45

 2. Ramil Guliyev (Turcja)                 20,51

 3. Daniel Talbot (W. Brytania)            20,56

 4. Solomon Bockarie (Holandia)            20,56

 5. Nethaneel Mitchell-Blake (W. Brytania) 20,60

 6. Davide Manenti (Włochy)                20,66

 7. Alex Wilson (Szwajcaria)               20,70

  . Churandy Martina (Holandia) - dyskwalifikacja    

 9. Karol Zalewski (Polska)  - odpadł w półfinale

    400 m

 1. Martyn Rooney (W. Brytania)           45,29

 2. Pavel Maslak (Czechy)                 45,36

 3. Liemarvin Bonevacia (Holandia)        45,41

 4. Kevin Borlee (Belgia)                 45,60

 5. Luka Janezic (Słowenia)               45,65

 6. Rafał Omelko (Polska)                 45,67

 7. Mame-Ibra Anne (Francja)              45,75

 8. Matteo Galvan (Włochy)                45,80

...

12. Łukasz Krawczuk (Polska)

21. Jakub Krzewina (Polska)

10 000 m

 1. Polat Kemboi Arikan (Turcja)       28.18,52

 2. Ali Kaya (Turcja)                  28.21,42

 3. Antonio Abadia (Hiszpania)         28.26,07

 4. Dmytro Lashyn (Ukraina)            28.27,90

 5. Dewi Griffiths (W. Brytania)       28.28,55

 6. Juan Antonio Perez (Hiszpania)     28.37,42

 7. Daniel Mateo (Hiszpania)           28.43,03

 8. Soufiane Bouchikhi (Belgia)        29.03,74

400 m ppł

 1. Yasmani Copello (Turcja)              48,98

 2. Sergio Fernandez (Hiszpania)          49,06

 3. Kariem Hussein (Szwajcaria)           49,10

 4. Oskari Moeroe (Finlandia)             49,24

 5. Rhys Williams (W. Brytania)           49,63

 6. Karsten Warholm (Norwegia)            49,82

 7. Martin Kucera (Słowacja)              49,82

 8. Jack Green (W. Brytania)              nie ukończył

...

18. Patryk Adamczyk (Polska)

19. Robert Bryliński (Polska)

skok o tyczce

 1. Robert Sobera (Polska)           5.60

 2. Jan Kudlicka (Czechy)            5.60

 3. Robert Renner (Słowenia)         5.50

 4. Ben Broeders (Belgia)            5.50

  . Piotr Lisek (Polska)             5.50

 6. Mareks Arents (Łotwa)            5.50

 7. Karsten Dilla (Niemcy)           5.30

  . Konstadinos Filippidis (Grecja)  5.30

  . Ivan Horvat (Chorwacja)          5.30

  . Paweł Wojciechowski (Polska)     5.30

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL