PŚ w chodzie: polska drużyna kobiet na dziewiątym miejscu

Polska drużyna kobiet w chodzie na 20 km zajęła dziewiąte miejsce w 26. zawodach o Puchar Świata, które odbywają się we wschodniochińskim Taicang. Trofeum zdobyły Rosjanki, a najszybszą była Anisja Kirdiapkina - 1:26.31. To najlepszy tegoroczny wynik.

Na 18. pozycji w gronie 84 zawodniczek, które osiągnęły metę, uplasowała się Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice), na 44. Katarzyna Burghardt (RLTL-ZTE Radom), na 47. Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec) i na 61. Monika Kapera (AZS AWF Katowice).

Nie powiodło się ubiegłorocznym medalistom mistrzostw Polski braciom Błockim - 24-letniemu Adrianowi i o rok starszemu Damianowi (AZS AWF Katowice) w chodzie na 50 km. Pierwszy został zdyskwalifikowany jeszcze przed 20. kilometrem, natomiast drugi przeliczył się z siłami. Na 10. kilometrze był 11., na 15. - siódmy, ale za półmetkiem zszedł z trasy.

Zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz globu z Moskwy Rosjanin Michaił Ryżow z najlepszym w tym roku czasem na świecie - 3:39.05, a jego koledzy przyczynili się do zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Na dystansie 10 km (Polacy nie startowali) oba trofea przypadły gospodarzom. Indywidualnie puchar zdobył Wenkui Gao, pokonując trasę w 39.40.

W niedzielę chodziarze rywalizować będą na 20 km (startuje pięciu Polaków), a kobiety na 10 km, ale bez udziału biało-czerwonych.