Reklama

Reklama

Polskie sztafety zgodnie awansowały do finału. Rekord sezonu mężczyzn na ME!

Męska i kobieca sztafeta 4x100 metrów reprezentacji Polski zgodnie awansowały do finałowych biegów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Lepiej zaprezentowali się mężczyźni, których czas był najlepszy w sezonie.

Polska męska sztafeta 4x100 metrów uzyskała czas 38.60 i wywalczyła bezpośredni awans do finału z czwartym wynikiem w stawce. W biegu wzięli udział: Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda (w tej kolejności).

Obie polskie sztafety 4x400 w finałowych biegach podczas lekkoatletycznych ME

"Biało-Czerwoni" dobrze rozpoczęli i zmieniali, na trzecim przekazaniu Patryk Wykrota świetnie wykonał zadanie i ustabilizował Polskę na trzecim miejscu. Mateusz Siuda utrzymał tę pozycje na trudnym finiszu. To wszystko złożyło się na rekord sezonu w ich wykonaniu

Sztafeta z udziałem kobiet nie wypadła w przypadku reprezentacji Polski tak okazale. Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda uzyskały awans do finału, ale sytuację ratowała na ostatniej zmianie Swoboda. Polki zakończyły bieg na trzecim miejscu z czasem 43.49.

Reklama

Czytaj także: Karaś wycofał się, ale Kostera ma szansę na zwycięstwo! Są najnowsze wieści

Reklama

Reklama

Reklama