Polskie lekkoatletki ze złotem mistrzostw świata w maratonie

Reprezentantki Polski wywalczyły drużynowo złoty medal podczas wojskowych mistrzostw świata w Limie. Światowy czempionat okazał się dla „Biało-Czerwonych” szczęśliwy, bowiem w dodatku indywidualnie brązowy krążek padł łupem Iwony Bernardelli, zaś panowie w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzecim miejscu.

W niedzielę w Limie rozegrano 52. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Reprezentanci Polski udali się do Peru z czołówką biegaczy, specjalizujących się w maratonie.

Najlepszym indywidualnie wynikiem spośród "Biało-Czerwonych" może pochwalić się Iwona Bernardelli, która zajęła trzecie miejsce z czasem 2:35:31.

Tuż za plecami Bernardelli przybiegły Aleksandra Brzezińska (2:36:44) oraz Monika Andrzejczak (2:38:06), zajmując kolejno czwartą i piątą lokatę. Zwyciężyła Eunice Chebichii Pau (2:34:09).

Reprezentantki Polski drużynowo zdobyły złoty medal.

Polscy biegacze z brązem mistrzostw świata

Spośród panów najlepiej poradził sobie Arkadiusz Gardzielewski, który zajął siódme miejsce (2:18:22). 11. miejsce zajął Szymon Kulka (2:20:34), 12. był Mariusz Giżyński (2:21:24), a 20. Błażej Brzeziński (2:25:59). Zwyciężył Shumi Dechasa Leche (2:10:09).

Wyniki Polaków dały im drużynowo trzecie miejsce.

Warunki do biegania w Limie nie należały do najłatwiejszych. Temperatura przekraczała 20 stopni, a zawodnikom doskwierała wysoka wilgotność powietrza.