Reklama

Reklama

Polski oszczepnik najlepszy w konkursie Diamentowej Ligi!

Marcin Krukowski z rezultatem 82,61 m wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas mityngu Diamentowej Ligi w Gateshead. To pierwsze zwycięstwo Polaka w tym cyklu.

Krukowski rozpoczął od spalonego rzutu, potem jego oszczep poleciał na 77,57, w trzeciej próbie osiągnął 82,49, a w czwartej nawet 82,61. Te dwa ostatnie wyniki są najlepszymi Polaka w tym sezonie. Potem Krukowski spalił, a w ostatniej próbie rzucił 81,18.

Drugie miejsce w Gateshead zajął reprezentant Trynidadu i Tobago Keshorn Walcott 77,78, a trzecie Szwed Kim Amb 76,96.

Krukowski pokonał mistrza olimpijskiego

To największy sukces Krukowski w karierze. Oszczepnik, który w czerwcu skończy 29 lat w pokonanym polu pozostawił m.in. Walcotta, mistrza olimpijskiego z Londynu w 2012 roku.

Zawody w Gateshead inaugurują Diamentową Ligę w sezonie 2021. Odbywały się one w złych warunkach atmosferycznych - przy niskiej temperaturze, podającym deszczu i mocnym wietrze.

Reklama

Wyniki mityngu Diamentowej Ligi w Gateshead:

mężczyźni

     200 m

1. Kenneth Bednarek (USA)  20,33

2. Aaron Brown (Kanada)    20,79

3. Andre De Grasse (Kanada 20,85

     1500 m

1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia)  3.36,27

2. Oliver Hoare (Australia)       3.36,58

3. Stewart McSweyn (Australia)    3.37,32

     5000 m

1. Mohamed Katir (Hiszpania)          13.08,52

2. Nicholas Kipkorir Kimelil (Kenia)  13.10,11

3. Michael Kibet (Kenia)              13.20,52

     3000 m z przeszkodami

1. Hillary Bor (USA)            8.30,20

2. Leonard Bett (Kenia)         8.31,52

3. Djilali Bedrani (Francja)    8.32,04

     w dal

1. Filippo Randazzo (Włochy)    8,11

2. Eusebio Caceres (Hiszpania)  8,04

3. Tajay Gayle (Jamajka)        8,00

     tyczka

1. Sam Kendricks (USA)           5,74

2. Armand Duplantis (Szwecja)    5,55

3. Harry Coppell (W. Brytania)   5,45

     oszczep

1. Marcin Krukowski (Polska)            82,61

2. Keshorn Walcott (Trynidad i Tobago)  77,78

3. Kim Amb (Szwecja)                    76,96

kobiety

     100 m

1. Dina Asher-Smith (W. Brytania)                 11,45

2. Sha'Carri Richardson (USA)                     11,53

3. Marie Josee Ta Lou (Wybrzeże Kości Słoniowej)  11,58

     400 m

1. Kendall Ellis (USA)                   51,86

2. Stephenie Ann McPherson (Jamajka)     51,96

3. Lieke Klaver (Holandia)               52,03

     1500 m

1. Laura Muir (W. Brytania)       4.03,73

2. Rabab Arafi (Maroko)           4.07,73

3. Katie Snowden (W. Brytania)    4.08,92

     100 m ppł

1. Cindy Sember (W. Brytania)      13,28

2. Luca Kozak (Węgry)              13,37

3. Luminosa Bogliolo (Włochy)      13,45

     400 m ppł

1. Sara Slott Petersen (Dania)        56,32

2. Jessica Turner (Wielka Brytania)   56,56

3. Janieve Russell (Jamajka)          57,16

     trójskok

1. Shanieka Ricketts (Jamajka)        14,40

2. Patricia Mamona (Portugalia)       14,37

3. Naomi Ogbeta (W. Brytania)         14,29

     wzwyż

1. Kamila Lićwinko (Polska)            1,91

2. Emily Borthwick (W. Brytania)       1,91

3. Morgan Lake (W. Brytania)           1,88

     kula

1. Auriol Dongmo (Portugalia)     19,08

2. Danniel Thomas-Dodd (Jamajka)  18,46

3. Maggie Ewen (USA)              18,54

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Krukowski | Diamentowa Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje