Reklama

Reklama

Polski medalista największych imprez oskarżony o doping

​Blog Sportowa Pralnia oskarżył jednego z polskich lekkoatletów o stosowanie dopingu.

​Blog Sportowa Pralnia oskarżył jednego z polskich lekkoatletów o stosowanie dopingu.

"Istnieje podejrzenie, graniczące - jak uważają niektórzy - z pewnością, że w organizmie jednego z naszych najlepszych lekkoatletów, medalisty mistrzostw świata i Europy, wykryto ślady stosowania ludzkiego hormonu wzrostu. Badanie miało miejsce podczas mistrzostw Polski, które w tym roku odbyły się pod koniec lipca w Szczecinie" - napisano na stronie internetowej.

Podobne sugestie pojawiły się na profilu partnerki młociarza Szymona Ziółkowskiego w jednym z portali społecznościowych.

Szef Biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski w rozmowie z x-news zaprzeczył tym plotkom. - Nie dostaliśmy z laboratorium jakichkolwiek próbek świadczących o przewinieniu w lekkiej atletyce. Nie zanotowaliśmy nic poważnego od czasu przyłapania Krzysztofa Zwarycza - stwierdził Rynkowski.

Reklama

Prezes PZLA Jerzy Skucha uważa, że na ten moment nie ma żadnych podstaw do wysuwania oskarżeń pod adresem reprezentantów Polski. - Nie zauważyłem, żeby na mistrzostwach była jakaś lotna komisja Światowej Agencji Antydopingowej, może to jest jakiś trop. Nie mam na razie żadnych informacji z IAAF - powiedział Skucha.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama