Reklama

Reklama

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych ME

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m zajęła drugie miejsce lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Złoty medal zdobyła Belgia.

"Biało-czerwoni" pobiegli w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Rafał Omelko. Fantastycznie finiszował ostatni z wymienionych. Na ostatniej prostej Omelko wyprzedził reprezentanta Wielkiej Brytanii, ale Belga już nie dał rady, chcoć był naprawdę blisko.

Polacy uzyskali najlepszy w sezonie wynik - 3.01,18. Rezultat Belgów to 3.01,10. Brązowy medal wywalczyła Wielka Brytania (3.01,44).

Finał sztafet zakończył pięciodniową rywalizację lekkoatletów na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie. Polacy wywalczyli 12 krążków - sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Wygrali także klasyfikację medalową.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama