Reklama

Reklama

Półmaraton w Walencji - rekord świata Kenijczyka Kiptuma 1:04.51

Abraham Kiptum z Kenii, czasem 58.19 min pobił rekord świata w półmaratonie. 30-letni lekkoatleta wygrał w niedzielę bieg w Walencji, gdzie w ubiegłym roku wciąż najlepszy w historii wynik w rywalizacji kobiet uzyskała jego rodaczka Joyciline Jepkosgei - 1:04.51.

Kiptum poprawił "życiówkę" o 50 sekund, natomiast rekord świata - o cztery sekundy. Należał on od 2010 roku do reprezentanta Erytrei Zersenaya Tadese.

Drugie miejsce zajął w Walencji Etiopczyk Jemal Yimer - 58.33, a trzeci był jego rodak Abadi Hadis - 58.44.

Wśród kobiet najszybsza była inna reprezentantka tego kraju Gelete Burka - 1:06.10, przed Alią Mohammed ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - 1:06.13 i Kenijką Edith Chelimo - 1:06.18.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy