Reklama

Reklama

Pływacy i członkowie misji złożyli ślubowanie przed wyjazdem na IO

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki przyjął w piątek w Warszawie ślubowanie od reprezentantów kraju w pływaniu oraz członków misji na igrzyska w Rio de Janeiro.

"Chciałbym wszystkim, którzy są tutaj z nami pogratulować faktu, że spełnili wymogi danego związku sportowego i że jesteśmy tutaj razem na pierwszym, inauguracyjnym ślubowaniu przed wyjazdem do Brazylii. Mam nadzieję, że to wydarzenie dla części z was odbywa się po raz pierwszy, a dla innych miało to miejsce również wcześniej. To na pewno bardzo istotny moment w karierze. Udział w igrzyskach to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego sportowca" - podkreślił Kraśnicki.

Reklama

Przyrzeczenia złożyli w piątek m.in.: Paweł Korzeniowski, Jan Świtkowski, Mateusz Sawrymowicz, Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz.

"Teraz podchodzę do tego spokojniej, bardziej dojrzale. Już wiem, z czym to się wszystko wiąże, więc niewiele rzeczy mnie pewnie zaskoczy" - przyznał mistrz świata na 1500 m st. dowolnym z Melbourne (2007) Sawrymowicz, dla którego będzie to trzeci olimpijski występ.

W imieniu sportowców przysięgę olimpijską odczytał jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Korzeniowski, w imieniu misji zrobiła ta szefowa Marzenna Koszewska.

"Życzę byśmy wszyscy wspólnie osiągnęli sukces" - powiedział na zakończenie Kraśnicki.

Igrzyska w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 5-21 sierpnia. Pływacy do Brazylii polecą już w sobotę, ale najpierw będą trenowali w oddalonym o prawie 2000 km Aracaju.

"Tam będziemy mieli spokój, mniej kontaktu z rodziną, przyjaciółmi, mediami. Cała koncentracja już na starcie w igrzyskach. Zdołamy się też dobrze zaaklimatyzować i 4 września zameldujemy się w wiosce olimpijskiej w Rio de Janeiro" - poinformował Sawrymowicz. 

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje