Reklama

Reklama

PKO Nocny Wrocław Półmaraton: Lewandowska druga, Chabowski trzeci

Marcin Chabowski (Pomerania Szczecin) wynikiem 1:03.09 zajął trzecie miejsce w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Zwyciężył Kenijczyk Dominic Musyimi - 1:03.04. W gronie kobiet druga była Iwona Lewandowska (KS Vectra Włocławek) - 1:13.13.

W sobotę o 22.00 wystartowało blisko 10 tys. osób, ale połowa kończyła bieg już w niedzielę.

Owacyjnie setki kibiców podziękowało na mecie przy Stadionie Olimpijskim wielokrotnemu medaliście mistrzostw Polski na różnych dystansach Chabowskiemu za podjęcie walki z Kenijczykiem oraz Etiopczykiem Zelalem Mengistu, który był drugi - 1:03.09.

- Zależało mi na dobrym wyniku, dlatego też przez większość trasy prowadziłem, nie oglądając się na rywali z Afryki. Do półmetka biegło mi się bardzo dobrze, a potem nogi stawały się coraz cięższe. Nie udało się wprawdzie wygrać, ale mam satysfakcję, że z Kenijczykiem i Etiopczykiem powalczyłem do ostatniego metra - powiedział PAP st. szer. Chabowski z Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej w Gdyni. Ubiegłoroczny srebrny medalista Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w maratonie dodał, że jego celem są igrzyska olimpijskie.

Reklama

- Cztery lata temu start w Londynie uniemożliwiła mi kontuzja. Teraz również uraz nogi wykluczył mnie z walki o Rio de Janeiro. Za 10 dni skończę 30 lat i wierzę, że zdołam jeszcze wystąpić w olimpijskim maratonie - podkreślił Chabowski, który w 2005 roku został mistrzem Europy juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Na czwartej pozycji w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 uplasował się policjant Szymon Kulka z gminy Ropa, który tydzień został mistrzem Polski w biegu na 5 km. Od września ubiegłego roku jego trenerem jest Janusz Wąsowski. O swym podopiecznym powiedział: "Ma wielki potencjał i - jak na razie- łączy uprawianie sportu z pracą na stanowisku posterunkowego w Uściu Gorlickim".

Na mecie nocnego półmaratonu medale wręczała grupa dolnośląskich i wrocławskich olimpijczyków, m.in. dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie (Atlanta 1996, Sydney 2000) Renata Mauer-Różańska.

- Co teraz robię? - biegam, ale nie tak intensywnie jak kiedyś. Aby być sprawną na strzelnicy, to uprawiałam wszystko, co się dało - grałam, pływałam, jeździłam na łyżwach. No i ta sprawność pozostała mi do dziś. A w ogóle to pracuję jako wykładowca na dwóch uczelniach - AWF Wrocław i Dolnośląskiej Szkole Wyższej - wspomniała.

Wyniki 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu (21 km 97 m):

mężczyźni

1. Dominic Musyimi (Kenia)                    1:03.04

2. Zelalem Mengistu (Etiopia)                 1:03.05  

3. Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecin)  1:03.09

4. Szymon Kulka (Ropa)                        1:03.36

5. Jose Amado Garcia (Gwatemala)              1:04.20

6. Abel Kibet Rop (Kenia)                     1:06.22

kobiety

1. Maryna Damancewicz (Białoruś)             1:13.13

2. Iwona Lewandowska (KS Vectra Włocławek)   1:14.07

3. Ewa Jagielska (Otwock Miasto z Klimatem)  1:17.29

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje