Reklama

Reklama

Piotr Małachowski: Zaczynam 17. sezon w karierze

Udziałem w XXVI Biegu Niepodległości w Warszawie na 10-kilometrowej trasie utytułowany dyskobol Piotr Małachowski rozpocznie 17. sezon w karierze. Limit 15 tys. miejsc do startu 11 listopada został wyczerpany, ale jest możliwość zapisów uzupełniających.

Tak jak w minionych latach dominować będą barwy biało-czerwone. W takich to kolorach uczestnicy zawodów organizowanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa pokonywać będą m.in. aleję Niepodległości. Jeśli ubrane w białe stroje osoby staną po jednej stronie ulicy, a w czerwone po przeciwnej, to bieg rozpocznie się 11.11 o godz. 11.11 "żywą" flagą.

Po dłuższej przerwie wystartuje w nie swojej konkurencji wicemistrz olimpijski z Pekinu (2008) w rzucie dyskiem st. kapral Małachowski, a wraz z nim - pod egidą Ministerstwa Obrony Narodowej - 270 żołnierzy Wojska Polskiego.

Reklama

- W Biegu Niepodległości w Warszawie zadebiutowałem w 2009 roku. Byłem pod wrażeniem atmosfery jaka panowała wśród uczestników na całej trasie i... wkręciłem się do tej jakże odmiennej konkurencji od mojej koronnej. Dwa lata temu wynikiem poniżej godziny (59.32) ustanowiłem rekord życiowy. Nie jest to oczywiście "powalający" rezultat, ale dla takiego grubasa o wadze 130 kg nie jest też tragiczny - powiedział Małachowski.

Wicemistrz świata z Berlina (2009) i Moskwy (2013), który rok temu został ojcem, nie ma czasu na biegowe treningi, jednak - jak podkreślił - najważniejszy jest udział w tak wyjątkowej imprezie.

- Życiówki chyba nie poprawię, ale może zakręcę się koło godziny. Zresztą nie ma to większego znaczenia w jakim czasie pokonam 10 km. Organizator określił limit na... dwie godziny. Oby tylko było zdrowie, bowiem zaczynam siedemnasty sezon w karierze. Najważniejszą imprezą roku 2015 będą mistrzostwa świata w Pekinie. W 2008 roku na Stadionie Narodowym zwanym "Ptasim Gniazdem" wywalczyłem olimpijskie srebro. Nie pogardzę nim ponownie, ale może będzie lepiej - zaznaczył Małachowski.

Jak poinformowało Stołeczne Centrum Sportu, limit 15 000 miejsc startowych został wyczerpany i zgłoszenia nie są już przyjmowane. Jest jednak szansa na otrzymanie pakietu startowego.

- Weryfikujemy obecnie listę osób, które się zarejestrowały, zwłaszcza płatności i w przypadku pojawienia się wolnych miejsc ogłosimy zapisy uzupełniające - dodał kierownik sekcji marketingu Marcin Kuriata.

Dowiedz się więcej na temat: Bieg Niepodległości | piotr małachowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje