Reklama

Reklama

Piotr Małachowski triumfował w zawodach Diamentowej Ligi w Dausze

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) posłał dysk na odległość 68,03 m i wygrał pierwszy mityng z cyklu Diamentowej Ligi w stolicy Kataru Dausze.

Na czwartej pozycji uplasował się Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) - 65,13.

Reklama

Obaj uzyskali rezultaty lepsze od minimum olimpijskiego (65 m), a także wskaźnika PZLA (63 m) na mistrzostwa Europy w Amsterdamie (6-10 lipca).

Małachowski rywalizację rozpoczął od odległości 61,31. W piątej kolejce rekord Belgii do poziomu 67,26 doprowadził Philip Milanov i został liderem konkursu. Odpowiedź mistrza świata była nokautująca - po jego rzucie w ostatniej serii na tablicy wyświetlił się wynik 68,03. - To moje najlepsze otwarcie sezonu w całej karierze - podkreślił pochodzący z Bieżunia, a mieszkający w Warszawie Małachowski.

W pchnięciu kulą kobiet szóste miejsce zajęła Paulina Guba (OKS Start Otwock) - 17,73. Podopiecznej Edmunda Antczaka zabrakło dwóch centymetrów do osiągnięcia minimum PZLA na igrzyska. Zwyciężyła Amerykanka Tia Brooks rekordem życiowym 19,48.

Konkurs trójskoku odległością 15,04 wygrała reprezentantka Kolumbii, dwukrotna mistrzyni świata Caterine Ibarguen. Anna Jagaciak (AZS OŚ Poznań) wynikiem 13,67 uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w wygranym przez Caster Semenye z RPA w czasie 1.58,26 biegu na 800 m była dziesiąta (2.03,85).

Sztafeta 4x400 m w składzie: Marcin Marciniszyn, Bartłomiej Chojnowski, Piotr Kuśnierz (wszyscy WKS Śląsk Wrocław) i Rafał Smoleń (OŚ AZS Poznań) zajęła szóste miejsce (3.08,74). Zwyciężył zespół Botswany (3.02,29) przed Japonią (3.02,45) i Katarem (3.03,91).

Kolejny mityng Diamentowej Ligi IAAF - 14 maja w Szanghaju.

Wyniki inauguracyjnego mityngu cyklu Diamentowej Ligi w stolicy Kataru Dausze:

Mężczyźni:

    200 m

 1. Ameer Webb (USA)                   19,85

 2. Alonso Edward (Panama)             20,06

 3. Femi Ogunode (Katar)               20,10

    400 m

 1. LaShawn Merritt (USA)              44,41

 2. Machel Cedenio (Trynidad i Tobago) 44,68

 3. Abdalelah Haroun (Katar)           44,81

    1500 m

 1. Asbel Kiprop (Kenia)             3.32,15

 2. Elijah Motonei Manangoi (Kenia)  3.33,67

 3. Silas Kiplagat (Kenia)           3.33,86

    110 m ppł

 1. Omar Mcleod (Jamajka)              13,05

 2. Hansle Parchment (Jamajka)         13,10

 3. Orlando Ortega (Hiszpania)         13,12

    3000 m z przeszkodami

 1. Conseslus Kipruto (Kenia)        8.05,13

 2. Jairus Kipchoge Birech (Kenia)   8.08,28

 3. Abraham Kibiwott (Kenia)         8.09,25

    wzwyż

 1. Erik Kynard (USA)                   2,33

 2. Zhang Guowei (Chiny)                2,31

 3. Marco Fassinotti (Włochy)           2,29

    trójskok

 1. Christian Taylor (USA)             17,23

 2. Dong Bin (Chiny)                   17,07

 3. Alexis Copello (Kuba)              16,98

    dysk

 1. Piotr Małachowski (Polska)         68,03

 2. Philip Milanov (Belgia)            67,26

 3. Victor Hogan (RPA)                 65,59

 4. Robert Urbanek (Polska)            65,13

    4x400 m

1.  Botswana                         3.02,29

2.  Japonia                          3.02,45

3.  Katar                            3.03,91

4.  Francja                          3.03,93

5.  Arabia Saudyjska                 3.07,44

6.  Polska                           3.08,74

    (Marcin Marciniszyn, Bartłomiej Chojnowski, Piotr Kuśnierz, Rafał Smoleń)

Kobiety:

     100 m

 1. Tori Bowie (USA)                  10,80

 2. Dafne Schippers (Holandia)        10,83

 3. Veronika Campbell-Brown (Jamajka) 10,91

 

    800 m

 1. Caster Semenya (RPA)            1.58,26

 2. Habitam Alemu (Etiopia)         1.59,14

 3. Eunice Jepkoech Sum (Kenia)     1.59,74

...

10. Sofia Ennaoui (Polska)          2.03,85

    3000 m

 1. Almaz Ayana (Etiopia)           8.23,11

 2. Mercy Cherono (Kenia)           8.26,36

 3. Gelete Burka (Etiopia)          8.28,49

    400 m ppł

 1. Eilidh Doyle (W. Brytania)        54,53

 2. Oluwakemi Adekoya (Bahrajn)       54,87

 3. Kaliese Spencer (Jamajka)         55,02

    trójskok

 1. Caterine Ibarguen (Kolumbia)      15,04

 2. Yulimar Rojas (Wenezuela)         14,92

 3. Olga Rypakowa (Kazachstan)        14,61

...

 9. Anna Jagaciak-Michalska (Polska)  13,67

    tyczka

 1. Sandi Morris (USA)                 4,83

 2. Nicole Buechler (Szwajcaria)       4,78

 3. Ekaterini Stefanidi (Grecja)       4,73

    kula

 1. Tia Brooks (USA)                  19,48

 2. Anita Marton (Węgry)              19,22

 3. Emel Dereli (Turcja)              18,57

...

 6. Paulina Guba (Polska)             17,73

    oszczep

 1. Sunette Viljoen (RPA)             65,14

 2. Kathryn Mitchell (Australia)      63,25

 3. Lyu Huihui (Chiny)                62,42

Dowiedz się więcej na temat: piotr małachowski | rzut dyskiem | Diamentowa Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje