Reklama

Reklama

Piotr Lisek drugi w Diamentowej Lidze w Lozannie

Piotr Lisek zajął drugie miejsce, ex aequo z rekordzistą świata Francuzem Renaud Lavillenie, w konkursie skoku o tyczce podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie.

Lisek uzyskał 5,72. W niedawnych igrzyskach w Rio de Janeiro pokonał poprzeczkę zawieszoną o trzy centymetry wyżej. Słabo, jak na swoje możliwości, spisał się Lavillenie. Mistrz olimpijski z Londynu, który w Rio skoczył 5,98 i sensacyjnie przegrał z reprezentantem gospodarzy Thiago Brazem Da Silvą, uzyskał tę samą wysokość co Polak. Wygrał Amerykanin Sam Kendricks - 5,92.

Na piątej pozycji uplasował się Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) - 5,62, a o dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 5,47.

Reklama

Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) na przebiegnięcie 1000 m potrzebował 2.14,30. Zwyciężył Ayanleh Souleiman z Dżibuti - 2.13,49. Rezultat Polaka to czwarty wynik na tym dystansie w historii europejskiej lekkoatletyki i najlepszy wynik w tym sezonie na Starym Kontynencie. To także rekord kraju, o ponad sekundę lepszy od wyniku Adama Kszczota (2.15,72) z Brukseli w 2014 roku.

Dziewiąte miejsce, ostatnie wśród sklasyfikowanych zawodników, w skoku wzwyż zajął Sylwester Bednarek (RKS Łódź) - 2,20. Triumfował wicemistrz olimpijski z Rio Katarczyk Mutazz Barszim - 2,35.

Wyniki mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie:

Mężczyźni

   100 m

1. Asafa Powell (Jamajka)                         9,96

2. Ben Youssef Meite (Wybrzeże Kości Słoniowej)  10,01

3. Joel Fearon (W. Brytania)                     10,05

   200 m

1. Churandy Martina (Holandia)                   19,81

2. Alonso Edward (Panama)                        19,92

3. Julian Forte (Jamajka)                        20,16              

   400 m                                    

1. LaShawn Merritt (USA)                         44,50

2. Steven Gardiner (Bahama)                      44,75

3. Liemarvin Bonevacia (Holandia)                45,26  

   1000 m                                          

1. Ayanleh Souleiman (Dżibuti)                 2.13,49    

2. Robert Kiptoo Biwott (Kenia)                2.13,89       

3. Jonathan Kiprotich Kitilit (Kenia)          2.13,95

...             

5. Marcin Lewandowski (Polska)                 2.14,30   

   3000 m z przeszkodami                                                                                         

1. Abraham Kibiwott (Kenia)                    8.09,58      

2. Nicholas Kiptonui Bett (Kenia)              8.10,07       

3. Abel Kiprop Mutai (Kenia)                   8.17,88     

   110 m przez płotki                      

1. Orlando Ortega (Hiszpania)                    13,11        

2. Omar McLeod (Jamajka)                         13,12       

3. Dimitri Bascou (Francja)                      13,25    

   400 m przez płotki                                    

1. Magi Rasmus (Estonia)                         48,59                  

2. Nicholas Kiplagat Bett (Kenia)                48,68                  

3. Sergio Fernandez (Hiszpania)                  49,22

   skok wzwyż

1. Mutaz Essa Barshim (Katar)                     2,35       

2. Robert Grabarz (W.Brytania)                    2,32       

3. Erik Kynard (USA)                              2,32

...                     

9. Sylwester Bednarek (Polska)                    2,20     

   skok o tyczce                                            

1. Sam Kendricks (USA)                            5,92      

2. Piotr Lisek (Polska)                           5,72      

 . Renaud Lavillenie (Francja)                    5,72 

...         

5. Robert Sobera (Polska)                         5,62            

7. Paweł Wojciechowski (Polska)                   5,47        

   dysk                                            

1. Philip Milanov (Belgia)                       65,61      

2. Lukas Weisshaidinger (Austria)                64,84      

3. Zoltan Kovago (Węgry)                         64,52

...               

5. Robert Urbanek (Polska)                       62,83              

6. Piotr Małachowski (Polska)                    62,46

Kobiety

   100 m

 1. Elaine Thompson (Jamajka)        10,78            

 2. Jenna Prandini (USA)             11,11            

 3. Morolake Akinosun (USA)          11,16

...

10. Anna Kiełbasińska (Polska)        11,60

14. Ewelina Ptak (Polska)            11,81

19. Katarzyna Sokólska (Polska)       12,35

   800 m

1. Francine Niyonsaba (Burundi)    1.57,71       

2. Eunice Jepkoech Sum (Kenia)     1.58,41       

3. Lynsey Sharp (W. Brytania)      1.58,52

   3000 m

1. Genzebe Dibaba (Etiopia)          8.31,84              

2. Hellen Onsando Obiri (Kenia)      8.33,96                

3. Mercy Cherono (Kenia)             8.34,49

   100 przez płotki

1. Kendra Harrison (USA)               12,42                  

2. Dawn Harper Nelson (USA)            12,71                  

3. Jasmin Stowers (USA)                12,75

   400 przez płotki                                 

1. Dalilah Muhammad (USA)              53,78       

2. Eilidh Doyle (W. Brytania)          54,45       

3. Sara Slott Petersen (Dania)         54,98

   sztafeta 4x100 m                                   

1. Ukraina                            42,67                  

2. Szwajcaria                         43,64                  

3. Polska                             44,12

   skok w dal                                            

1. Ivana Spanovic (Serbia)            6,83     

2. Lorraine Ugen (W. Brytania)        6,71    

3. Daria Kliszina (Rosja)             6,50   

   trójskok                                     

1. Caterine Ibarguen (Kolumbia)          14,76      

2. Olga Rypakowa (Kazachstan)            14,53

3. Paraskevi Papahriistou (Grecja)       14,18

   kula

1. Valerie Adams (Nowa Zelandia)         19,94         

2. Michelle Carter (USA)                 19,49        

3. Christina Schwanitz (Niemcy)          19,33     

   oszczep                                    

1. Madara Palameika (Łotwa)              65,29      

2. Barbora Spotakova (Czechy)            64,48         

3. Tatsiana Chaładowicz (Białoruś)       64,15       

...                  

8. Maria Andrejczyk (Polska)             53,49    

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne