Reklama

Reklama

Piotr Haczek: mam nadzieję na cztery medale

Polski Związek Lekkiej Atletyki, po mistrzostwach kraju w Bielsku-Białej, postanowił zgłosić do 21. mistrzostw Europy w Helsinkach (27.6-1.7) 57 sportowców, w tym cztery sztafety. Dyrektor sportowy PZLA Piotr Haczek ma nadzieję, że ekipa zdobędzie cztery medale.

"Patrząc na skład widzimy zawodników doświadczonych, jak Anita Włodarczyk, Monika Pyrek, Marek Plawgo czy Szymon Ziółkowski, który chciałby zdobyć swój pierwszy medal mistrzostw Europy. Z kolei ze względu na przygotowania do igrzysk ze startu zrezygnowali m.in. Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Łukasz Michalski, Paweł Fajdek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Joanna Fiodorow, Renata Pliś, Katarzyna Kowalska, Żaneta Glanc czy Anna Jesień indywidualnie" - powiedział.

Reklama

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Helsinkach:

Mężczyźni

100 m, 4x100 m: Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław), Jakub Adamski (OŚ AZS Poznań)

4x100 m: Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań), Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)

110 m ppł: Artur Noga (Warszawianka), Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

200 m, 4x100: Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)

400 m, 4x400 m: Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław), Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

4x400 m: Kamil Budziejewski (AZS Łódź), Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice), Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

4x400 m ppł: Marek Plawgo (Warszawianka)

800 m: Szymon Krawczyk (AZS AWF Wrocław)

1500 m: Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław), Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław), Krzysztof Żebrowski (UOLKA Ostrów Mazowiecka)

3000 m z przeszkodami: Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) Łukasz Oślizło (AZS AWF Katowice) Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

Skok w dal: Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce), Marcin Starzak (AZS AWF Biała Podlaska)

Trójskok: Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki)

Skok wzwyż: Szymon Kiecana (KS Agros Zamość)

Skok o tyczce: Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin)

Rzut dyskiem: Robert Urbanek (MKLA Łęczyca), Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska)

Rzut oszczepem: Paweł Rakoczy (AZS AWFiS Gdańsk), Bartosz Osewski (AZS AWFiS Gdańsk), Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk)

Pchnięcie kulą: Damian Kusiak (AZS AWF Biała Podlaska)

Rzut młotem: Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

 

Kobiety

100 m, 4x100 m: Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław)

200 m, 4x100 m: Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

400 m, 4x400 m: Agata Bednarek (AZS Łódź), Justyna Święty (AZS AWF Katowice), Magdalena Gorzkowska (TS AKS Chorzów)

400 m ppł, 4x400 m: Tina Matusińska (AZS AWF Katowice)

800 m: Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa)

1500 m: Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom), Lidia Chojecka (MKS Pogoń Siedlce)

3000 m z przeszkodami: Matylda Szlęzak (AZS AWF Kraków)

4x100 m: Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław), Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), Marta Jeshke (SKLA Sopot), Martyna Opoń (OŚ AZS Poznań)

4x400 m: Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Skok w dal: Teresa Dobija (AZS Łódź), Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo)

Rzut młotem: Anita Włodarczyk (Skra Warszawa)

Rzut dyskiem: Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)

Skok o tyczce: Monika Pyrek (OSOT Szczecin)

Skok wzwyż/wielobój: Izabela Mikołajczyk (WKS Śląsk Wrocław)

Pchnięcie kulą: Paulina Guba (OKS Start Otwock)

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | skok wzwyż | skok o tyczce | biegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje