Reklama

Reklama

Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym

20-letnia Pia Skrzyszowska poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 100 m przez płotki podczas startu w niemieckim Dessau Rosslau.

Od teraz nowa "życiówka" Skrzyszowskiej wynosi 12.92. Ten rezultat byłby jeszcze lepszy, bowiem jak poinformował na Twitterze Athletics News Polka popełniła błąd w drugiej połowie dystansu.

Czas osiągnięty w Niemczech pokazuje, że w zasięgu piątej zawodniczki tegorocznych halowych ME na 60 m ppł i wicemistrzyni świata w sztafecie 4x100 m, jest nawet minimum olimpijskie na dystansie właśnie 100 m ppł. Jest ono ustalone na poziomie 12.84.

Zawodniczka AZS AWF Warszawa awansowała na 13. miejsce w polskich tabelach wszech czasów.

Pia Skrzyszowska może dogonić Grażynę Rabsztyn?

Rekord Polski kobiet na tym dystansie ma już "długą brodę". Ciągle nie do pobicia pozostaje rezultat Grażyny Rabsztyn, która w 1980 roku pobiegła w czasie 12.36.

Niesamowite tempo rozwoju zdaje się zaskakiwać samą Pię, o czym mówiła 2 maja po finale biegu sztafetowego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wówczas wystąpiła na ostatniej zmianie i spisała się rewelacyjnie. - Czułam, że Włoszka jest w moim zasięgu. Dałam z siebie wszystko, ale na ostatnich metrach moja prędkość mnie przerosła. Cieszę się, że dowiozłam drugie miejsce.

Reklama

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL