Reklama

Reklama

Pewny awans Baumgart-Witan, świetny bieg Polki

Jedyna Polka startująca w 1. rundzie eliminacji w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium Iga Baumgart-Witan bez kłopotu awansowała do kolejnej rundy. Nasza biegaczka wygrała swoją serię z czasem 51,09, najlepszym w tym sezonie. Problemów z awansem nie miał również Michał Rozmys, który na 1500 metrów także wygrał swój bieg eliminacyjny i awansował do finału.

Nowe lekkoatletyczne przepisy sprawiły, że trzy z reprezentantek naszego kraju na 400 metrów Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Anna Kiełbasińska otrzymały w pierwszej rundzie wolny los i nie musiały startować w pierwszej rundzie. Jako jedyna walczyć o awans musiała Iga Baumgart-Witan.

Polka wystartowała w drugim biegu. Awans do kolejnej rundy uzyskiwały po trzy najlepsze zawodniczki z każdego biegu plus trzy z najlepszymi czasami.

Czytaj także: Sensacyjne złoto dla Polski w Monachium! 

Reklama

Baumgart-Witan oglądaliśmy na torze piątym tuż obok Francuzki Amandine Brossier. I to właśnie te dwie zawodniczki stoczyły walkę o wygranie tej serii. Walkę zwycięską przez Polkę, która na ostatnich metrach ambitnie postanowiła nie odpuszczać i z czasem 51,09 jako pierwsza minęła linię mety, bez kłopotu awansując do kolejnej rundy.

Postawa naszej zawodniczki jest niezwykle ważna także w kontekście naszej sztafety, która w Monachium chce walczyć o złote medale. I jeśli jej koleżanki przygotowały na te mistrzostwa równie dobrą formę, co Baumgart-Witan, jest to jak najbardziej możliwe.

ME: Udany start Michała Rozmysa

Bardzo dobrze w eliminacjach na 1500 metrów spisał się Michał Rozmys. Polak wygrał swoją serię eliminacyjną z czasem 3:37,36 i bez kłopotu awansował do finału.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL