Reklama

Reklama

Pekin nie dla gwiazdy z USA

Sędzia Amerykańskiego Sądu Federalnego w Pensacoli Lacey Collier zakazała zawieszonemu na cztery lata za doping byłemu mistrzowi olimpijskiemu w biegu na 100 m Justinowi Gatlinowi startu przez najbliższe 10 dni w zawodach lekkoatletycznych.

W piątek 27 czerwca w Eugene w stanie Oregon rozpocznie się mityng, podczas którego amerykańscy lekkoatleci będą walczyli o olimpijskie paszporty. Uczestniczyć w nim chciał także Gatlin.

1 stycznia 2008 roku amerykański sąd zawiesił zawodnika na 4 lata po tym, jak w 2006 roku wykryto u niego zbyt wysoki poziom testosteronu. To był drugi przypadek dopingu u Gatlina.

W 2001 roku w jego organizmie wykryto po raz pierwszy medykamenty znajdujące się na liście zabronionych, a stosowane w leczeniu zespołu nadpobudliwości ruchowej (ADHD).

Reklama

Gatlin odwołał się od styczniowego wyroku do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS). Na początku czerwca CAS odrzucił apelację amerykańskiego sprintera i utrzymał w mocy 4- letnią dyskwalifikację.

Obrońcy 26-letniego Gatlina starali się dowieść, że przypadek dopingu z 2001 roku nie powinien być brany pod uwagę przy aktualnym orzeczeniu. Gdyby tak się stało, Gatlin otrzymałby dwukrotnie krótszą karę, która by biegła od 2006 roku i mógłby zostać dopuszczony do kwalifikacji olimpijskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL