Reklama

Reklama

Pedro's Cup nie odbędzie się w Bydgoszczy

​Lekkoatletyczny halowy mityng Pedro's Cup przez dziesięć lat był wizytówką Bydgoszczy. We wtorek przedstawiciel organizatora, prezes firmy Strauss Cafe Poland Krzysztof Klimczak poinformował, iż kolejna edycja nie odbędzie się już w tym mieście.

- Życie i obecna sytuacja wymusza pewne decyzje. Są one podyktowane przede wszystkim rosnącą konkurencją. Ten rok to pasmo sukcesów polskich lekkoatletów, ale także udany Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zmusiło nas to do myślenia o kierunkach rozwoju mityngu Pedro's Cup - powiedział podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Historia mityngu sięga 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy w Bydgoszczy rozegrano dwie konkurencje - skok o tyczce kobiet i wzwyż mężczyzn. W kolejnych edycjach zmieniano konkurencje.

Reklama

Organizatorzy postanowili jeszcze mocniej rozwijać mityng i dołączyć w najbliższej edycji biegi. Ich rozegranie w "Łuczniczce" nie jest możliwe. 

- Podjęliśmy więc decyzję o przeniesieniu imprezy do innego miasta w Polsce - zaznaczył Klimczak.

Prezes nie zdradził jednak gdzie odbędzie się najbliższa edycja mityngu. Dodał jedynie, iż decyzja zostanie ogłoszona wkrótce. Nieoficjalnie mówi się o Łodzi i Toruniu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama