Reklama

Reklama

Pedro Pablo Pichardo otrzymał portugalskie obywatelstwo

Kubański trójskoczek Pedro Pablo Pichardo otrzymał obywatelstwo Portugalii i od tej pory będzie reprezentował ten kraj.

Pichardo to wicemistrz świata z 2013 i 2015 roku.

24-letni lekkoatleta w kwietniu opuścił zgrupowanie kubańskiej kadry w Stuttgarcie i postanowił zmienić obywatelstwo.

- Jestem gotowy, by reprezentować mój kraj, którym jest teraz Portugalia - oświadczył na konferencji prasowej w Lizbonie Pichardo.

Jako Portugalczyk może startować już w mistrzostwach Europy. Poczekać musi zaś na pozwolenie na rywalizację w barwach nowej ojczyzny w mistrzostwach świata i igrzyskach. Zmiana jego przynależności krajowej musi zostać zatwierdzona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), które zajmie się tą sprawą w marcu.

Reklama

Fińska płotkarka Annimari Korte, będąca także dziennikarką sportową, wiosną poinformowała, że Pichardo miał propozycje z wielu federacji, m.in. z hiszpańskiej. Na wybór tej ostatniej zdecydowali się wcześniej inni lekkoatleci z Kuby m.in. płotkarz Yidiel Contreras czy dyskobol Lois Maikel Martinez.

Pichardo może pochwalić się czwartym wynikiem w historii trójskoku - 18,08. Uzyskał go w maju 2015 roku na Estadio Panamericano w Hawanie. Jest także brązowym medalistą halowych MŚ w Sopocie w 2014 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy