Reklama

Reklama

Paweł Wojciechowski: Wierzę w pokonanie sześciu metrów

Paweł Wojciechowski liczy nie tylko na udany start w sierpniowych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Zurychu, ale również na pokonanie w tym sezonie granicy sześciu metrów. - Wierzę, że stać mnie na ten wynik - powiedział tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz.

Ostatni sprawdzian nie wypadł jednak dla niego zbyt okazale. Mistrz świata sprzed trzech lat w Daegu wygrał co prawda w niedzielę 17. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, ale na Stadionie Leśnym uzyskał przeciętny rezultat 5,60.

Reklama

- Wysoko mamy skakać 14 i 16 sierpnia w Zurychu, bo wtedy odbędą się nasze zawody. Nie zmienia to faktu, że dobrze byłoby uzyskiwać do tego czasu niezłe wyniki. W Sopocie wystartowałem jednak po chorobie, która trochę mnie osłabiła. Zmagałem się z zapaleniem zatok i miałem problemy oddechowe. Na rozgrzewce wszystko było ok, bo oddawałem skoki na poziomie 5,80, ale we właściwym konkursie zabrakło mi pary. Uważam jednak, że wszystko zmierza na razie w dobrym kierunku - ocenił.

Minimum uprawniające do startu w mistrzostwach Europy ma w sumie czterech polskich tyczkarzy - poza Wojciechowskim, który skoczył 5,75, także drugi na światowych listach Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - 5,82 oraz Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) i Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - obaj po 5,65.

- Piotr ma na razie drugi wynik w Europie, a ja trzeci, ale i tak nie możemy być pewni startu w Zurychu. Wszystko rozstrzygnie się w dniach 29-31 lipca podczas mistrzostw Polski. W Szczecinie chcę rozwiać wszelkie wątpliwości i wygrać, a przy okazji także pokazać, że stać mnie na wywalczenie w mistrzostwach Europy miejsca na podium - zapewnił.

25-letni zawodnik ma nadzieję, że będzie to dla niego przełomowy sezon, dzięki któremu na stałe wróci do światowej czołówki.

- Przez różne problemy zdrowotne wypadłem z tego grona i chciałbym wreszcie pokazać się z dawnej dobrej strony i na stałe w nim zagościć. Nie jestem zbyt stary, ale lat mi przybywa, a nie ubywa, a właśnie teraz jest najlepszy czas, aby ponownie zacząć odnosić spektakularne sukcesy. Najważniejszą imprezą są dla mnie oczywiście igrzyska olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przez najbliższe dwa lata pokusić się o medale w innych imprezach - zauważył.

Rekordzista Polski (5,91) poważnie przymierza się do pokonania granicy sześciu metrów. I wierzy, że jest w stanie osiągnąć to jeszcze w tym sezonie. - Muszę w to wierzyć. Gdybym wątpił, że ten wynik jest w moim zasięgu i nie walczył o niego, poniósłbym największą porażkę. Wtedy przegrałbym sam ze sobą - podsumował Paweł Wojciechowski.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Wojciechowski | Piotr Lisek | Robert Sobera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje