Reklama

Reklama

Paweł Fajdek z najlepszym wynikiem w tym roku

Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk wygrali konkursy rzutu młotem w Memoriale Istvana Gyulaia w węgierskiej miejscowości Szekesfehervar. Fajdek osiągnął 83,12 m, co jest najlepszym w tym roku wynikiem na świecie.

Rezultat mistrza świata z Moskwy (2013) jest gorszy od jego ubiegłorocznego rekordu Polski o zaledwie 36 cm. Polak zdecydowanie prowadzi na tegorocznej liście światowej młociarzy.

Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Krisztian Pars - 79,23, a trzecie Rosjanin Siergiej Litwinow - 76,91. Wojciech Nowicki był piąty - 76,09, a Szymon Ziółkowski uplasował się na 10. pozycji - 67,71.

Włodarczyk wynikiem 75,48 wyprzedziła natomiast Niemkę Betty Heidler - 75,34 i drugą z "Biało-czerwonych" Joannę Fiodorow - 71,18.

W rzucie dyskiem wygrał Piotr Małachowski. Polak w najlepszej próbie uzyskał 65,17 m. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Zoltan Kovago - 63,20, a trzecie Irańczyk Eshan Hadadi - 62,58. Czwarty był Robert Urbanek - 62,22.

Reklama

Arturowi Nodze zabrakło 0,03 s do wypełnienia minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie. W serii B biegu na 110 m ppł był drugi z wynikiem 13,50 s.

Mityng zaliczany jest do cyklu IAAF Hammer Throw Challenge.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy