Reklama

Reklama

Paweł Fajdek z najlepszym w tym roku wynikiem w rzucie młotem

Mityng w Halle okazał się niezwykle udany dla Pawła Fajdka! Polski młociarz w wielkim stylu wygrał konkurs w Niemczech, rzucając młot na odległość 82,31 m. Ten wynik sprawił, że dwukrotny mistrz świata został liderem list światowych.

27-letni Fajdek znów rzuca młotem, jak w transie. Tydzień temu, w lekkoatletycznym mityngu w Kielcach, zawodnik Agrosu Zamość swój najlepszy w tym roku wynik na świecie 81,51 m, ale tamten rezultat już jest nieaktualny.

Reklama

Dzisiaj w Halle, najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w swojej specjalizacji, posłał młot aż na 82,31 m. Tym wynikiem Fajdek jeszcze bardziej umocnił się na prowadzeniu. Drugie miejsce zajął Tadżyk Dilszod Nazarow (77,11), a trzecie Brytyjczyk Nick Miller (76,81 m).

Polak w tym roku już rzucał na odległość 83 m podczas startów w USA i coraz bardziej zbliża się do swoich rekordowych wyników. Przypomnijmy, że najlepszy rezultat w karierze Fajdka wynosi 83,93 m. z 2015 roku.

Pierwsze miejsce zajęła także gwiazda żeńskiego młota Anita Włodarczyk. Rekordzistka świata musiała uzyskać, jak na siebie, zaledwie 76,32 m, by skończyć zmagania na najwyższym stopniu podium. Minimum na mistrzostwa świata w Londynie zapewnił sobie także dyskobol Piotr Małachowski, plasując się w mityngu na czwartym miejscu (65,41 m).

AG

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Fajdek | Agros Zamość | rzut młotem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje