Reklama

Reklama

Patrycja Bereznowska zwyciężczynią morderczego ultramaratonu Badwater 135

Bieg w Dolinie Śmierci w Kalifornii to najtrudniejszy ultramaraton świata. Patrycja Bereznowska trasę o długości 217 kilometrów przebiegła w 24 godziny i 13 minut, ustanawiając nowy rekord trasy. Polka przegrała tylko z jednym mężczyzną.

Badwater 135 nosi przydomek najtrudniejszego ultramaratonu świata. Zawodnicy mierzą się z 217-kilometrową trasą w upale, który sięga nawet 50 stopni Celsjusza. Mimo to Patrycja Bereznowska pewnie wygrała zawody, uzyskując nowy rekord trasy, który od teraz wynosi 24 godziny 13 minut i 24 sekundy.

Reklama

Lekkoatletka na metę wpadła jako drugi zawodnik. Lepszy od niej okazał się tylko jeden mężczyzna - Yoshihiko Ishikawa, który także ustanowił nowy rekord trasy (21:33.01).

Bereznowska szybko objęła prowadzenie wśród kobiet, depcząc po piętach najmocniejszym panom. Jej rekordowy wynik jest lepszy od poprzedniego czasu amerykanki Alyson Venti o 1:40.23.

43-latka jest najbardziej utytułowaną polską zawodniczką w biegach długodystansowych. Specjalizuje się przede wszystkim w startach 24-godzinnych. W tej konkurencji ma na swoim koncie złoto mistrzostw świata z Belfastu z 2017 roku oraz dwa medale światowego czempionatu, które zdobyła wraz z drużyną. Polka jest również trzykrotną mistrzynią i wicemistrzynią Europy.

W 42. edycji legendarnych zawodów wystartowali jeszcze Krystian Ogły oraz Damian Kaczmarek. Tym samym na liście jest już sześciu Polaków, którzy do te pory wystartowali w biegu w Dolinie Śmierci. Co ciekawe, zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród. Liczy się tylko chwała.

AB

Dowiedz się więcej na temat: Patrycja Bereznowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje