Reklama

Reklama

Oscar Pistorius ranny po bójce w więzieniu

Oscar Pistorius, który odsiaduje wyrok za zamordowanie swojej partnerki, pobił się z innym więźniem. Słynnym paraolimpijczyk został ranny.Pistorius odbywa karę w zakładzie w Atteridgeville w pobliżu Pretorii. Do zdarzenia doszło podczas oczekiwania na skorzystanie z automatu telefonicznego. Pistorius wdał się w bójkę z innym więźniem, którego dobrze zna. 31-letni paraolimpijczyk został ranny. Jeśli dochodzenie wykaże, że to Pistorius rozpoczął walkę, to może stracić przywileje, takie jakie dostęp do sklepu i telefonu, które przysługują więźniom z "niskim poziomem ryzyka".   


W nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku Pistorius zastrzelił partnerkę Reevę Steenkamp w swoim domu. Kobieta zginęła w toalecie. Pięciokrotny mistrz olimpijski oddał cztery strzały przez zamknięte drzwi, a po tragedii tłumaczył śledczym, że wziął ją za włamywacza.

W październiku 2015 roku Pistorius został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za "nieumyślne zabójstwo". Prokuratura złożyła apelację. NSA przychylił się do wniosku i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. W lipcu 2016 roku skazano go na sześć lat. Niedawno sprawą zajął się NSA. Sędzia Willie Seriti uchylił poprzedni wyrok uznając, że był "szokująco pobłażliwy". Oskarżony został skazany na 13 lat i pięć miesięcy więzienia.

Reklama

RKReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL