Reklama

Reklama

Orlen Warsaw Marathon. Kszczot: 10 km nie jest dla mnie problemem

Halowy wicemistrz świata na 800 m Adam Kszczot, który zamierza wystartować w niedzielę w Warszawie na 10 km przyznał, że pokonanie tak długiego dystansu nie powinno stanowić dla niego żadnego problemu. - Biegałem już 25 km - wyjaśnił.

Halowy wicemistrz świata na 800 m Adam Kszczot, który zamierza wystartować w niedzielę w Warszawie na 10 km przyznał, że pokonanie tak długiego dystansu nie powinno stanowić dla niego żadnego problemu. - Biegałem już 25 km - wyjaśnił.

Do 2. Orlen Warsaw Marathon (13 kwietnia), będącego jednocześnie 84. mistrzostwami Polski mężczyzn, zgłosiło się dotychczas ponad 8 tys. osób z 41 krajów. Jeszcze większym powodzeniem cieszy się bieg na 10 km. Organizator podjął decyzję o zwiększeniu limitu do 12 500 pakietów startowych. Najlepsi zawodnicy, także spośród osób niepełnosprawnych, otrzymają puchary ufundowane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

- Może to się wydawać dziwne, ale dla mnie, ośmiusetmetrowca, pokonanie 10 km nie powinno być żadnym problemem. Rok temu, właśnie w Warszawie, wynikiem 32.12 ustanowiłem rekord życiowy, a wcześniej kilka razy przebiegłem jednorazowo 20 km, a nawet i 25 km. To wszystko służy budowaniu lepszej kondycji - powiedział Kszczot, brązowy medalista mistrzostw Europy na 800 m Barcelona 2010.

Reklama

Jak zaznaczył zawodnik RKS Łódź, najważniejsza tegoroczna impreza to sierpniowe mistrzostwa kontynentu w Zurychu. Pod koniec kwietnia Kszczot kontynuować będzie przygotowania do sezonu w USA skąd uda się na Bahamy, gdzie 24-25 maja wystartuje w mistrzostwach świata sztafet - IAAF World Relays (4x800 m)

W odmiennej sytuacji jest wielokrotna medalistka mistrzostw Polski (800 - 3000 m) Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście), która w niedzielę zadebiutuje na dystansie 10 km.

- W 2006 roku, kiedy miałam 21 lat, wystartowałam na 5 km w Run Warsaw i mimo że był to dla mnie męczący dystans, wygrałam w gronie kobiet. Dziś mam 29 lat i z wiekiem dokładam sobie kilometrów. Na pewno kiedyś będzie to maraton, a teraz ciekawi mnie jak smakuje 10 km - powiedziała podopieczna Zbigniewa Króla

Najlepsza Europejka w biegu na 3000 m w halowych mistrzostwach świata w Sopocie nie jest jeszcze zdecydowana na jakim dystansie wystartuje w Zurychu.

- Muszę to jeszcze przemyśleć razem z trenerem, który w przygotowaniach do sezonu kładzie nacisk na wytrzymałość. W Szwajcarii pobiegnę na 1500 lub 5000 m - zaznaczyła.

Do biegu na 10 km szykują się także uczestnicy Rajdu Dakar 2014 Adam Małysz, Rafał Marton, Marek Dąbrowski, jak również Jakub Giermaziak, który dzień wcześniej, w sobotę, weźmie udział w charytatywny marszobiegu na trasie długości 4,6 km. Zamierzają w nim wystartować m.in. mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, mistrz Europy z Barcelony na 800 m Marcin Lewandowski, piosenkarka Katarzyna Kowalska, aktorzy Marcin Dorociński i Tomasz Karolak. Do pokonania 42 km 195 m przymierza się znany raper Jacek "Mezo" Mejer.

- Za każdą osobę, która wystartuje w marszobiegu przekazane będzie 10 złotych na stypendia sportowe dla wychowanków rodzinnych domów dziecka - poinformował dyrektor ds. komunikacji Orlen Warsaw Marathon Sebastian Chmara.

Dodał, że internetowa rejestracja zakończy się we wtorek o północy. Natomiast w dniach 9-12 kwietnia zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów na błoniach Stadionu Narodowego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama