Reklama

Reklama

Orlen Cup. Najszybszy człowiek świata pobiegnie w Łodzi

W lekkoatletycznym mityngu Orlen Cup wystartują medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy mistrzostw Europy. Najjaśniejsza gwiazdą ma być mistrz olimpijski z Tokio w sprincie na 100 metrów – Marcell Jacobs.

Do tej pory w łódzkim mityngu nie brakowało dobrych zawodników, ale głównie były to gwiazdy polskiego sportu - czołowi sprinterzy, skoczkowie wzwyż czy kulomioci. Przyjeżdżali też zagraniczni zawodnicy, ale nigdy nie goszczono złotego medalisty igrzysk olimpijskich w sprincie na 100 m. 

Marcell Jacobs - następca Usaina Bolta

Zwycięzcę tej konkurencji nazywa się "najszybszym człowiekiem świata. Po zakończeniu kariery przez słynnego Usaina Bolta, w Tokio wygrał Włoch Marcell Jacobs. Pobiegł nawet o jedną setną sekundy (9,80) szybciej niż Jamajczyk w 2016 roku w Rio de Janeiro.

- W jednym miejscu udało nam się zgromadzić naprawdę niezwykłych lekkoatletów, którzy gwarantują wysoki poziom. Na listach startowych znaleźli się aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich - podkreśla Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Reklama

Marcell Jacobs już zna Polskę

Poza Jacobsem, w Łodzi wystartuje Megan Tapper (Jamajka), brązowa medalistka z Tokio na 100 metrów. Dla Włocha będzie to już kolejna wizyta w Polsce - w 2019 roku startował w drużynowych mistrzostwach Europy. W sprincie był drugi - przegrał z Jimmym Vicautem z Francji. W ubiegłym roku wygrał bieg na 60 m w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu, a w rywalizacji sztafet podczas World Athletics Relays Włosi zajęli drugie miejsce z RPA.

- Będzie także wiele innych światowych gwiazd, jak choćby ubiegłoroczny zwycięzca na 60 metrów w Łodzi Amerykanin Michael Rodgers, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w skoku o tyczce Thiago Braz, halowy mistrz Europy z Torunia w pchnięciu kulą Czech Tomas Stanek, srebrny medalista z Rio na 110 metrów przez płotki Hiszpan Orlando Ortega czy fantastyczna amerykańska sprinterka Dezerea Bryant - wylicza Chmara.

Orlen Cup - tradycyjnie z polskimi mistrzami

Nie zabraknie też polskich gwiazd. Organizatorzy zapowiadają start skoczków o tyczce - wicemistrza świata z 2017 roku Piotra Liska, mistrza świata z 2011 roku Pawła Wojciechowskiego i Roberta Sobery, kulomiotów Michała Haratyka (mistrz Europy) i Konrada Bukowieckiego (wicemistrz Europy), najszybszej polskiej sprinterki Ewy Swobody czy płotkarza Damiana Czykiera.

- Łódzka Atlas Arena w Łodzi nie jest typową halą lekkoatletyczną, ale lubię w niej startować. To polski teren, a tartan jest nośny. Zresztą sam wybiegałem tam drugi wynik w karierze - podkreśla Czykier.

Orlen Cup - 11 lutego

Mityng w Atlas Arenie odbędzie się 11 lutego. Mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Sezon halowy w Polsce będzie krótki, ale bardzo intensywny - 11 lutego Orlen Cup Łódź 2022, 22 lutego Copernicus Cup w Toruniu, a w pierwszy weekend marca halowe mistrzostwa Polski (Toruń).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy